.moqs uzantılı fidye virüsü nasıl çözülür?

Stüdyomda kullanmış olduğum bilgisayarıma .moqs uzantılı fidye virüsü girdi. Onca çıkmamış şarkı projelerim her şeyim gitti, yardımcı olursanız sevinirim.

tntr tntr (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    .moqs uzantısı STOP DJVU adı ile bilinen fidye yazılımına aittir. Şuanda fidye ödemek dışında bilinen bir çözümü yoktur.

    Maalesef şifreli dosyaları çözmenin tek yolu fidye ödemek ve fidye yazılımını satın almak.

    Stop Djvu fidye virüsü dosyaları çözülemez şekilde şifreliyor.  Son uzantıları  .ddsg, .piiq, .neer, .leex, .zqqw, .pooe.zzla.wwka.gujd, .moqs ve .hhqa.

    Bu uzantılara dair pek fazla bilgi de yok maalesef.  Bu kadar fazla varyantının olmasından dolayı çözüm üretmek neredeyse imkansız gibi görünüyor. Siz bir uzantı ile ilgilenirken, çözüm ararken kısa bir süre sonra yeni varyant çıkıyor.

    Deneyebileceklerinizi şu linkte toparlamaya çalıştım:

    Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler

    alattin alattin (16999)