Mosk virüsü bulaştı fidye ödemeyip bütün bilgilerimi silsem sorun olur mu?

Mosk vürüsünü PC ye komple format atarak temizlemek istiyorum bilgilerim kopyalanmış mıdır ?

marcao marcao (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Dosyaların önemli değilse format atabilirsin. Virüs bilgisayarından tamamen gider.

    omercik omercik (9418)
    4 yıl önce cevaplandı

      Peki bilgi kopyalama yapılmış mıdır yoksa sadece şifreleme mi

      marcao marcao (1)
      4 yıl önce cevaplandı

        Dosyaların önemli değilse bilgisayara format atabilirsin. Aynı zamanda bu bilgisayarda kullandığın tüm parolaları değiştirmeni öneririm. Çünkü mosk uzantısı ile yayılan stop djvu fidye yazılımının şifre çalma özelliği de bulunuyor.

        Başka bir bilgisayardan şifreleri değiştir sonra bilgisayarına format at. Ya da önce Malwarebytes gibi bir programla virüsü temizle, şifreleri değiştir, sonra format at.

        alattin alattin (16999)