Mouse ara sıra çalışmıyor ,

merhaba arkadaşlar.

platoon oyun mouse kullanıyorum. Mouse ara sıra çalışmamazlık yapıyor,tekrar çalışıyor.

lenovo laptop var.. nedendir acaba

chnyrdkl chnyrdkl (16)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    giriş yuvasında sıkıntı olabilir mi ? başka yuvaya takarak deneyin isterseniz.

    bide kablonun ucunu tutarak çalıştırmayı deneyin.

    ayrıca bazen sanki başka bişey takılı gibi bi anda okumuyor gibi oluyor.

    bide driver yükleyin mouse için extra.

    emin değilim ama yanlış söylüyor olabilirim belki bide önce hoparlör kullanıyorsanız önce fişi sonra bilgisayar girişini çıkarın hoparlörün sonra mouseyi takın ardında gevşek olmayacak şekilde hoparlör fişini ve bilgisayar girişini takmaya deneyin bi. bazen böyle temassızlık gibi bişey olabiliyor.

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    7 yıl önce cevaplandı

    • onları denedim de ne yapsam nafile. sanırım usb yuvalarını komple değiştireceğim.. usb 3 falan chnyrdkl 7 yıl önce
    • usb yuvalarında sıkıntı mı var ? başka usb cihazı takınca böyle bi durum oluyor mu ? ybaskin34 7 yıl önce

    1- Başka bir PC'dede denemelisin.

    2- Wireless model ise veya başka bir model olsada yine pil kullanan bir mouse ise Pil kontrolu ve değişikliği yapmalısın.

    3- 1 ve 2 maddelerin sonucu problemsiz ise, Sistem Geri Yükleme çözümü denersin:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    4- Anakart chipset sürücüsünü güncellersin.

    5- Bu dört maddede tavsiyesi yapılanlar çözüm sağlamazsa "USB yuvalarını komple" değiştiririsin.

    temmuz temmuz (12505)