Mouse aşağı kaydırırken aynı zamanda yukarı gidiyor

Merhaba;

Bu sorunu 1-2 gündür yaşıyorum. Başlıkta tam anlatamadım ama başıma gelen olay şöyle, mesela mouse'u 5 birim aşağı kaydırıyorsam 2 birim yukarı gidiyor. Bunu nasıl çözebilirim?

toprak34 toprak34 (2026)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hehalde laptop'ın kendi mouse'u (touchpad) değil, USB mouse, öylemi?

    Öyleyse mouse'un pilini değiştir, büyük ihtimalle düzelecektir. Eğer düzelmezse başka bir mouse satın alırsın (Önce başka bir mouse ile test etmende fayda var. Garanti olsun, boşa para vermiş olma).

    Eğer pil zayıflamasından veya mouse'un fiziksel bozulmasından olmadığı belli olursa bu halde sistemi birkaç gün önceye ait bir geri yükleme noktasına alarak problemi kolaylıkla çözebilirsin:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz Abi pille değil de kablolu mouse. Bende yeni bir mouse alacağım sanırım. Scroll tuşunun oraya hep üflüyorum ama fayda etmiyor. toprak34 5 yıl önce
    • @temmuz abi bendede aynı sorun var ozgurlol 5 yıl önce
    • Öyleyse aynı şeyler (çözüm tavsiyeleri) senin içinde geçerli :) @fakiradam temmuz 5 yıl önce