Mouse Çift Çift Tıklama Sorunu Nasıl Çözülür.

Arkadaşlar merhaba hadron marka bir mouse var çift tıklama sorununu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

andromobil andromobil (74)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Her zaman mı çift tıklama sorunu oluyor zaman zaman mı?

    Öncelikle farenin temiz olduğundan emin ol. Düğmelerin altında kıl, tüy vs olmasın.

    Windows 11 kullanıyorsan çift tıklama hızını bir kontrol etmelisin.

    1. Arama bölümüne Fare ayarları yaz. Çıkan sonuçlarda Fare ayarları bölümünü tıkla.
    2. Ek fare ayarları olacak ona tıkla.
    3. Çift tıklama hızını yavaşlat ya da hızlandır. Sana uygun ayarı bul.
    4. Çift tıklama hızı sayfasındaki sağ taraftaki sarı klasör simgesi üzerine çift tıklayarak hızını test edebilirsin.

    Windows 8 veya Windows 10 kullanıyorsan;

    1. Windows  tuşuna bas.
    2.  Fare ayarları yaz.
    3. Ek fare ayarlarını bul.
    4. Fare özelliklerinde Düğmeler bölümünde  Çift tıklama hızını değiştir ve test et.

    Dosya klasör açarken çift tıklama sorunu yaşıyorsan;

    Bazen dosya klasör seçeneklerindeki bir ayar kafa karıştırıcı olabiliyor.

    1. Windows ve R tuşlarına bas. Çalıştır penceresi karşına gelecektir.
    2. Çalıştır penceresine control.exe folders  yaz ve enter tuşuna bas.
    3. Dosya gezgini seçenekleri karşına gelecek.
    4.  Öğeleri tıklatma seçeneklerinde varsayılan ayar "Öğeyi açmak için çift tıklat" seçeneğidir. Bunun yerine "Öğeyi açmak için tek tıklat" seçiliyse kafa karıştırıcı olabilir. Bu ayarı bir kontrol et.

    bunun dışında sorun devam ediyorsa mümkünse başka bir fare ile dene. Sorun donanımsal olabilir de. Yani fare hasarlı, arızalı olabilir.

    Ek:

    Sanırım kullandığın Mouse Hadron HD5605. Web sitesine baktım. Bu farede 2X diye bir özellik varmış.  HADRON HN5605 üzerindeki turuncu tuş senin adında çift click yapıyor. Yani buna bir kez basman çift click etkisi yapıyor. Sen ona iki kere basman durumunda sorun olur

    alattin alattin (16999)
    1 yıl önce cevaplandı

    • Abi Yeni sekme açınca bitane değil iki üç tane açıyor video yu durdurmak isteyince tam ekran yapıyor o hız ayarını yapdim ama bişey olmadı aynı Windows 10 kullanıyorum oyun oynamak istiyorum age of Empires 3 de komut vermek isteyince bütün adamları seçiyor ama ben birini seçmek istiyorum oda otomatik çift basıyor andromobil 1 yıl önce
    • @andromobil bilgisayarı güvenli modda açıp dener misin sorun devam ediyor mu? Yazılımsal mı donanımla mı ilgili anlarız böylece alattin 1 yıl önce
    • ABİ cihaz ile ilgili kablosuz vardı onda olmuyordu andromobil 1 yıl önce
    • bide bunda turuncu bi tuş var abi ondan kaynaklı olabilirmi andromobil 1 yıl önce
    • @andromobil evet ondan oluyor. senin fare sanırım HADRON HN5605 modeli. Bu modelde turuncu tuş var. Cevap kısmına ekleme yaptım buraya da yazayım. o turuncu tuş 2x demekmiş. Yani çift tıklama. Ona bir defa bastığında çift tıklar. Bu farenin bir özelliği. alattin 1 yıl önce
    • evet abi ondan ama ilk aldım zaman böyle değildi yaw ama ben turuncu yere basmıyom normal tuşa basıyom andromobil 1 yıl önce
    • @andromobil yeni başladıysa bu durum bozulmuş olabilir ya da araya bir şey sıkışmış olabilir. Bir temizlemeyi dener misin alattin 1 yıl önce