Mouse CPI Düğmesi ne işe yarar?

Arkadaşlar benim mouse'da cpi diye bir tuş var ama ne işe yaradığını bilmiyorum eskiden sormuştum oyunlarda bas falan dediler basıyorum hiçbir hayrı veya değişiklik olmuyor sizce nedir bu ?

nizi666 nizi666 (179)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba

    CPI tuşu: Count Per Inch anlamına gelmektedir

    Genelde oyun farelerinde bulunur ve oyunda eğer farenin performansını düştüğünün fark ederseniz CPI tuşuna basarak performansı yükselte bilirsiniz.

    Oyun içerisinde fare hızını ayarlanama yardımcı olur.

    DPI Tuşu: Bu tuş fare hassasiyetini ayarlamak için kullanılan bir yazılımdır. Kullanıcı fareyi kendi el hassasiyetine göre ayarlaması için tasarlanmıştır.

    Not: Ben hem cpı tuşunu hemde dpı tuşunu açıkladım

    Umarım faydalı olmuştur...

    tahatugyan tahatugyan (1206)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Peki bunu kullana bilmek için bir programa ihtiyaç varmı ? nizi666 7 yıl önce
    • Hangi fareyi kullanıyorsun marka ve modeli ne? tahatugyan 7 yıl önce
    • marka yazmıyorda şöyle birşey var altında 24Ghz WirelessOplicalMouse TestedToComply birde çin malı olduğu yazıyo nizi666 7 yıl önce
    • Alt kısımda da yer alan 2.4 ghz filan onlar mouseun özellikleri her mouse da yazılm kullanılmaz sen bana mousun resmini hızlı resime yükle ve linkini yorum olarak yaz yardımcı olmaya çalışırım tahatugyan 7 yıl önce
    • Mouse internet üzerinden bulmam için yazılımı varmı yokmu diye, marka ve modeli gerekiyor tahatugyan 7 yıl önce
    • ama cpi dpi'in yeni nesil ism, değil m, kugabugra18 7 yıl önce
    • @kugabugra18 bu kanıya nerden vardın bilmiyorum ama dikkat ettiysen ikisininde açılımları farklı ve doğal olarak aynı ismi değil dpı gibi cpı değerleri de vardır tahatugyan 7 yıl önce
    • Dpi = Dots Per Inch ||| Cpı = Count Per Inch tahatugyan 7 yıl önce
    • açılımların faarklı olması birşey değiştirmez cpi dpi yerine kullanılan yeni nesil birimdir benim bilgim böyle tüm kaynaklarda da böyle geçiyor kugabugra18 7 yıl önce
    • Peki ala @kugabugra18 kızma :) tahatugyan 7 yıl önce
    • eğer yanlışım varsa kusura bakma bu benim bildiğim kugabugra18 7 yıl önce
    • yok ne demek görüşlerini aktardın sadece benimde bilgime göre böyle değil tahatugyan 7 yıl önce