Mouse kendi kendine hareket etme sorunu nasıl çözülür?

Merhaba, benim mouse'um kendi kendine hareket ediyor, ben virüs bulaştığını düşünüyorum. siz ne düşünüyor sunuz?

ilkaybaki ilkaybaki (236)
5 yıl önce sordu

  • Bilgisayarın Laptop mu acaba? Bende de aynı sorun vardı ama benimki Laptop idi mouse kendi kendine hareket ediyordu servise verdim düzeltildi. Eğer laptop kullanıyorsanız sorun touchepad'inden kaynaklanabilir. muvel 5 yıl önce
  • @muvel Bilgisayarım laptop, onu kapatmıştım yine açtım, kapatcaktım unuttum. ilkaybaki 5 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Mausenin altına üfle yani o bir yer var orda ona kuru bir bezle sonra sil en son son Usb yi çıkart usb nin ucuna üfle bunlar olmassa virüs ola bilir

Hitmanpro

Mallwarebytes

Virüsde değilse maus yere düşünce bozuluyor oda ola bilir

darkcrak darkcrak (5168)
5 yıl önce cevaplandı

    Öncelikle bugüne kadar mouse'u hareket ettiren bir virüse denk gelmediğimi söyleyeyim. Evet bu tuhaf olabiliyor. Herkesin alına ilk virüs geliyor ama ortalıkta farenin imlecini hareket ettiren bir virüs yok. Ayrıca virüs ya da trojan bilgisayara bulaştığında birisi bilgisayarınızı uzaktan kontrol ediyorsa fareyi kullanmaz, uzaktan komutlarla dosyaları alır veya başka bir işlem yapar.

    Mouse kendi kendine hareket ediyorsa,

    • Mouse'ı kaldır. Altında optik bölümü üfle, temizle küçük bir toz parçası gelmiş, pislenmiş olabilir.
    • Mousepad'i deniştir veya temizle. Mouse pad kirlenmiş olabilir.
    • Açık renkli bir mousepad kullanıyorsan daha koyu, siyah renkli bir mouse pad al.

    Mouse kendi kendine hareket ediyorsa aslında bunun sebebi genelde toz, kir, kıl parçası gibi ufak şeylerdir. Bunları kontrol etmekte ve bir temizlik yapmakta fayda var.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Açık renkli bir mousepad kullanıyorsan daha koyu, sihah renkli bir mouse pad al. "sihah mı siyah mı :DD darkcrak 5 yıl önce
    • @hakan mousepad kullanmıyorum alsam iyi olur mu? bende istiyorum almak yeni oyun mouse alıcam. ilkaybaki 5 yıl önce
    • @ilkaybaki mousepad kullan. Daha rahat edersin. Mouse daha iyi hareket eder. @darkcrak iyi silah yazmamışım :P hakan 5 yıl önce