Mouse tek tıkla 1'den fazla işlem yapıyor

İyi Günler şu zamanlarda 2017/2018 yılları arasında farem atıyorum bir dosyaya tek bir tıklama ile yada chorme da bir sekme açmak yerine 2 sekme açıyor ve bi oyuna bastığımda yönetici açmam için iki uyarı geliyor bunların neden olduğunu bilmiyorum aklıma virüs diye geliyor ama hiç böyle bir virüs görmedim mousdan kaynaklı diycem ama bu mousdan önce gaming mouse hariç sanırsam kablolu ve hp kendi mousunda bu sorun oluyordu ve tekrar oldu bu sorun tek tıkla biden fazla sekma açıyor,tek tıkla ayarlmadığım halde klasör açıyor,tek tıkla metin belgesi vs açıyor ve tek tıkla bendeki bütün uygulama ve oyunlar aynı şekilde yönetici olarak aç ayarlı biden fazla sorgu geliyor yani kısacası tek bir tıklama ile iki işlem yaptıyor ve bundan rahatsızım.ahh bide aklıma geldi mesela youtube deki video durdurmak yada oynatmak istediğimde hem durduryor yada oynatıyor hemde ekranı ya tam ekran yada normal boyutuna getiriyor lütfen yardım ediniz

darkwob darkwob (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Emin değilim ama şöyle bir şey olabilir.

    1. Bilgisayarının arama kutusuna dosya gezgini seçenekleri yaz ve enter tuşuna bas.
    2. Açılan pencereden "öğeyi açmak için çift tıklat" seçeneğini seç.

    öğeyi açmak için çift tıkla

    Eğer onun üstündeki seçenek seçiliyse sen bir dosyaya 1 defa tıkladığında o dosya açılıyor. Belki sende böyledir.

    omercik omercik (9418)