Mozilla'da video izlerken video donuyor ve arka planda değişik renkler çıkıyor, nasıl çözebilirim?

Merhaba, Firefox tarayıcısını kullanıyorum uzun zamandır fakat bu son güncellemelerden sonra video izlerken Youtube olsun diğer siteler olsun film izleyeceğim zaman video donarak ve arka planda değişik renkler çıkıp duruyor. Mavi vs benzeri yarın çerçeve görünümlü yanıp söner gibi. Bazı videolarda donmalar bazılarında Codec sorunu vs çok oluyor bunları nasıl çözebilirim? Klite codeck pack güncel versiyon vardır Windows 10 kullanıyorum i7 2.nesil laptopum var 8 GB RAM ve SSD'm var

kadir34 kadir34 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Chrome, Opera gibi tarayıcılarda oluyor mu?

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

      onları kullnmıyorum edge kullanıyorum onda bir sorun yok ama ben firefox kullanıcısıyım eklenti ve alışkanlık yüzünden değiştiremiyorum silip sıfırdan kurdum sıfırladım gene aynı sorun oluyor sırf bu yüzden kullanamaıyorum sorunu düzelte bilrsem kullanmaya devam edeceğim açık kaynak kodlu olduğu için kodlamadan anlasam ahatayı bulup düzeltirdim fakat okadar anlamıyorum sebebi nedir çözemedim ?

      kadir34 kadir34 (1)