Mozilla Firefox Quantum nedir ve nasıldır?

Merhaba;

Mozilla Firefox'un Quantum sürümü çıktı (57. sürüm beta olarak yayınlandı) çok hızlı olduğu söyleniyor. Aranızda indirip kullanan var mı? Kullandıysanız memnun musunuz? %30 daha az RAM tüketimi olduğu yazıyor.

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kendim bizzat indirdim, test ettim. Gerçekten hızlı bir tarayıcı. Ancak şuan betada. Final sürümü 14 Kasım'da çıkacakmış. Hızlı tarayıcı sevenler indirebilir.

    toprak34 toprak34 (2026)
    6 yıl önce cevaplandı

      Umarım bu sürümle eski popülerliğine kavuşur. RAM ve işlemci kullanımının azaltıldığı ve Chrome dan daha hızlı sayfa gezinme yaptığını yazmış Firefox.

      Edit: Mozilla da artık diğer tarayıcılar gibi görev yöneticisinde birden fazla .exe üzerinde çalışıyor. Bu da farklı sekmelerin birbirinden bağımsız çalışmasını ve sekmelerin biri hata verdiğinde diğerlerini etkilememesini sağlayacaktır diye düşünüyorum.

      ismailsarp ismailsarp (6010)