Mp3 indirirken telefondan girdiğim bit siteden virüs bulaşır mı?

mp3 programında müzik indirirken reklamlardan beni bi yere yönlendirdi ekranda loading falan yazdı bende hemen programı kapatıp sildim internet tarayıcımda arama gecmişine baktığımda hot. video. pro diye bi uzantı yazıyordu benim reklam engelleyicim var hemen arama gecmişini sildim nette cok tehlikeli bir virüs olduğunu görünce telefonu sıfırladım şimdi temizlenip temizlenmediğini nasıl anlarım ne gibi etkileri vardır bu virüsün ne yapmalıyım

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefona virüs bulaştığını düşünmüyorum. Sadece bir reklama tıklamış olabilirsin. Bu da seni bir siteye yönlendirmiş. Bu site üzerinden herhangi bir uygulama indirmediysen telefonuna virüs bulaşmamıştır.

    Arama geçmişinde bir kelime görmen ya da daha önce ziyaret edilen sitelerde sana ait olmayan bir web sitesi görmen telefonuna virüs bulaştı anlamına gelmiyor.

    Yine de için rahat etsin diyorsan Google Play veya App Store üzerinden Malwarebytes programını indirip telefonunu taratabilirsin.

    hakan hakan (15394)