mp4 dosyalarım mavi ve yeşil

arkadaşlar mp4 dosyalarım bi mavi renk bi yeşil renkli yazılarla mavi renkli dosyaları açabiliyorum fakat yeşil renkli olan dosyaları açtığımda

Windows Media Player,dosyaya erişemiyor. Dosya kullanımda olabilir, dosyanın depolandığı bilgisayara erişiminiz olmayabilir veya proxy ayarlarınız doğru olmayabilir.

bu hatayı veriyor sebebi nedir iyi günler

123denizli123 123denizli123 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows'da dosya adları mavi ve yeşil renkli görünüyorsa bunların farklı anlamları vardır.

    Bir dosya mavi renkli görünüyorsa bu o dosyanın sıkıştırılmış olduğu anlamına gelir.

    Eğer dosya adının rengi yeşil ise bu dosya şifrelenmiş demektir.  Eğer bilgisayarı formatladınız ve daha önce bu mp3 dosyalarını formatlamadan önce şifrelediyseniz o dosyalar şifreli kalır ve açılamaz.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

    • bilgisayarımı formatlamadım ki :DDD 123denizli123 7 yıl önce