mp4a dosyası nedir, nasıl açılır?

Flaş belleği başka bir bilgisayara takınca mp4a uzansına cevirmiş çeşitli programlar indirdim bir çok yol denedim fakat açamadım.

İçinde çeşitli belgeler olan dosya flaş belleği başka bir bilgisayara takınca mp4a de dönüştü ve bir çok yol denedim ama olmadı. İçinde önemli dosyalar var.  Bununla ilgili çözüm

kullanici369517 kullanici369517 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    MP4A nedir?

    MP4A (MPEG Audio Layer 4),  bir MPEG-4 dosyasıdır. Genel olarak MP4A adı kullanılır. MP4A bir ses formatıdır (mp3 gibi).  MP4 video dosyaları ses olarak MP4A formatını barındırır.

    Kısaca MP4 video dosyası formatı, MP4A ise ses dosyasıdır. Sonundaki A harfi Audio yani sesin kısaltmasıdır.

    MP4A stereo formatta 48 farklı sese kadar ses türetebilir. Özellikle kaliteli ve kayıpsız ses formatları için kullanılıyor. Apple

    MP4A nasıl açılır?

    MP4A dosyaları şu programlar ile açılabilir. aşağıdaki programlardan birini bilgisayarınıza yüklerseniz mp4a dosyalarını dinleyebilirsiniz.

    mp4a uzantısını açan uygulamalar:

    murat murat (12492)