Msconfig ayarları nasıl olmalı?

Bilgisayarımı yeni formatladım biraz yavaş açılıyo ve kendine geç geliyo başlatmada hangi programlar açık kalmalı yardım eder misiniz? Başlatmada bunlar açık fakat neleri kapatacağım, bazılarını bilmiyorum hizmetlerinde tamamı açık.

Birde başlatmadan ve hizmetlerden kapattığım programları kullanırken sorun yaşar mıyım örneğin yazıcı veya ekran kartı driverı gibi?

abdulbaki abdulbaki (75)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Sürücü kaynaklı değil de üçüncü parti programları kaldırman daha faydalı olacaktır. Listede kapatılabilecek bir tek ELAN Smart diye bir yazılım var. Diğerleri kalabilir.

    brsozl brsozl (1961)
    7 yıl önce cevaplandı

      yeni format atıldıktan sonra yaklaşık 4 veya 5 gün sonra ancak kendine geliyor bilgiayar günceleştirmeler

      denetleyin günceleştirmeler  yaklaşık 200 veya 250 cirarı olması lazım bunları yükletin başlangıçta açılan programların gereksiz olanını kapatırsınız bilgisayarınız tamamaen normale döndüğünde devamlı format atmaktansa sistem yedeği alın bir çökmede veya hata vermede sistem yedeğini tekrar yükletirsiniz

      format atmak kolayda sonrası epey iş sürücüler güncelemeler programlar tekrar yüklemek zor oluyor

      o sebepten yedekleme gerekli

      candan candan (4301)
      7 yıl önce cevaplandı

      • http://www.tamindir.com/quick-startup/ bu linki indirin burda başlagıta açılan prgramları görünür internetten indirdiğininiz prgramları kapatırsınız windows.a ait olanlara dokunmayın tavsiyem candan 7 yıl önce

      Hizmetlerde neleri kapatmalıyım hepsi açık yedeklemeyide yapıyorum dediğiniz gibi.

      abdulbaki abdulbaki (75)