Msconfig ayarları nasıl olmalıdır?

Windows 10 için en iyi ayarlar nelerdir?

151515 151515 (11)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    MS Config ile yapılacak ayarlar bilgisayardan bilgisayara değişiklik gösterebilir. Ms config ile aslında pc üzerindeki pek çok hizmeti durdurabilir, çalıştırabilirsiniz.

    Windows 10 öncesinde gereksiz bazı servisler de çalışıyor oluyordu. Fakat Windows 10'da kapatabileceğiniz pek fazla servis yok. Kapatırsanız sorunlara yol açabilirler. Bu sebepten burada değişiklik yapmanızı önermem. Sadece sorun olduğunda kullanılsa iyi olur.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

      Msconfig bölümü daha çok bir problemle karşılaşıldığında kullanılmaktadır. Örneğin bilgisayarımızın internet sürücüsünde problem varsa msconfig'ten internet hizmetinin o an devre dışı olup olmadığını kontrol ederiz, devre dışıysa tekrar etkinleştiririz. Bunun dışında bilgisayarında herhangi bir sorun yoksa kurcalanmaması gereken yerlerden biridir diyebilirim. Zaten olması gereken ayarları Windows otomatik olarak seçiyor ilk kurulumda..

      omercik omercik (9418)