msconfig başlatma ve hizmeler ayarları

merhabalar

1-msconfig başlatmada  hangi programlar gereklidir hangilerini kaldırmalıyız?

2-msconfig hizmetlerde hangileri gereklidir hangilerini kaldırmalıyız?

3-başlatma ve hizmetlerde kaldırdığımız tikler bu programlarda neyi engeller kullanımını filan etkiler mi zarar verirmi programlara?

abdulbaki abdulbaki (75)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    hizmetlerden tam olarak görevleri bilemiyebilirsiniz siz başlagıçta açılan gereksiz programları kapatın

    bilgisayarınızın performası artar http://www.tamindir.com/quick-startup/ bu programı kurun burdan gereksiz olanları kaldırın

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      başlangıcı kapattığım programlar etkilenirmi daha doğrusu neleri etkilenir o programları kullanırken sorun yaşarmıyım?

      abdulbaki abdulbaki (75)
      7 yıl önce cevaplandı

      • internetten indirdiğin bazen kullandığın programları devre dışı yaparsın masa üstünde zaten programın kısa yolu olur gerektiği zaman tıklatınca kullanabilirsin devre dışı yapmayacağın program antivirüs prohgramı önemli olan candan 7 yıl önce
      • tamamdır saol abdulbaki 7 yıl önce

      IOBit Uninstaller ile bir çok işlemi yapabilirsiniz.

      - Başlangıçta çalışan uygulamaları devredışı bırakma veya kaldırma

      - Sistem başlangıcında çalışan kullanılmayan program,toolbar,yazıcı,webcam,skype,teamviewer vb. devredışı bırakarak açılışı hızlandırabilirsiniz tekrar'dan kullanmak için aktif edebilirsiniz.

      - Windows10/8.1/8 üzerinde bulunan Metro uygulamalarını tamamen kaldırma.

      - Çoklu seçim ile (Multiselect) program,toolbar vs. kalıntısız kaldırma.

      Her PC'de işlevselliği ve ücretsiz kullanımı ile bulunması gerekli olan bir program diye düşünüyorum sistem kurduğum çevremdeki arkadaşlarımada kuruyorum tavsiye edilir.

      -> İNDİR 10Mb / Kaynak

      Ekran Alıntısı

      forjest forjest (101)
      7 yıl önce cevaplandı

        Merhaba, herkesin ihtiyaç dahilinde kullandığı programlar farklı olduğu için sizde hangi programlar yüklü olduğunu bilmeden şunu kaldırın bunu kaldırın demek yanlış olur. Bilgisayarınızın msconfig'ini resmini eklerseniz daha fazla yardımcı olunabilinir.

        lion lion (595)