mscvin.exe nedir, mscvin.exe virüs mü?

Windows 10 kullanıyorum.  Görev yöneticisinde C:\Windows\SysWOW64\mscvin.exe adında bir dosya görünüyor. Fakat  C:\Windows\SysWOW64\ klasörüne gittiğimde bu dosyayı göremiyorum.  Bazı forumlarda mscvin.exe virüs yazmışlar. Bazılarında mscvin.exe dosyası Windows dosyası demişler. Sizce mscvin.exe virüs mü?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Evet virüs. Aşağıdaki programlar ile sistemi taratın;

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      mscvin.exe dosyası keylogger'a ait bir dosya.  Keylogger yazılımlar klavyeden bastığın tuşları kayıt altına alarak uzak bir sisteme mail ile gönderirler.  Özellikle parola, kredi kartı çalmak için kullanılırlar.

      hakan hakan (15409)