msi ekran parlaklığının düşmesi.

msi markalı bir gamebook kullanıyorum ama son zamanlarda bir sorun, daha doğrusu göze batan bir şey farkettim normal pc yi kullanırken ekran birkaç kademe parlaklığını düşürüp 3 saniyede eski parlaklığa çıkıyor. Sizce neden böyle yapıyor?

ardaeren ardaeren (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Siz zaten cevabı bulmuşsunuz.  Notebookların ekran kartı yazılımlarında ekran parlaklığını ortam aydınlığına göre yeniden kendini ayarlayan bir seçenek bulunuyor.

    Lenovo, Samsung, Asus gibi üreticilerin çoğunda bu seçenek var.

    "Ortam ışınığa göre otomatik parlaklık kontrolünü kullan" gibi bir seçenek.

    Teoride güzel bir uygulama gibi olsa da pratikde bu özelliği seveni ve kullananı görmedim. Aksine rahatsız edici.

    hakan hakan (15409)
    9 yıl önce cevaplandı

      Kendi kendime cevabıbulmuş gibiyim. Gelişmiş güç seçeneklerinden ortam ekran parlaklığını kapatmak lazımmış ama başka fikri olan paylaşabilir ^_^

      ardaeren ardaeren (1)