MSI GTX 1050 Ti 4 GB GDDR5 ekran kartı OC yapılır mı?

MSI GTX 1050 Ti 4 GB GDDR5 ekran kartım var. OC yapabilir miyim bunu?

nvidiagtx nvidiagtx (690)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ekran Kartın Şu Olsa Gerek ; TekraMarket - GTX1050Ti

    Nvidia Kendi Ekran Kartları İçin Bir Uygulaması Var . Nvidia İnspector .

    Nvidia İnspector - Buyur İndir

    Bu Uygulamı İndir Kur Ve Daha Sonra "Hide Overclock Veya Show Overclock " Düğmesine Bas.

    Ve Yan Tarafa Bir Yer Gelecek Orda "Çubuk Olan Değerleri Artır" İstediğin Kadar "Apply Clocks & Voltage" Düğmesine Bi Kaç Defa Bas.

    Daha Sonra Değerlerin Artığnı Göreceksin. Tüketim Değerleride Artacaktır.

    Elbet Bir Performans Artışı Olur. Sıcaklık'da Normal'inden Fazla Olur.

    (SORUMLULUK KABUL ETMİYORUM)

    0138adana 0138adana (54)
    6 yıl önce cevaplandı

    Overclock işlemleri her zaman risk ihtiva ederler, problemlere yol açabilirler. Ve overclock işlemleri sonucunda uygulanan donanım ile alakalı olarak bir ölçüde hız ve performans artışı sağlanır ancak donanımın kullanım ömründen ciddi kayıplarda olur. Bence çok ihtiyaç değilse overclock uygulamalarına gitmemeli, bu işlerden uzak durmalıdır.

    Belki bir tartışma konusudur ama yinede bu düşündüklerimi belirtme gereği duydum. Nazarı dikkate almak veya almamak artık sana kalıyor.

    temmuz temmuz (12505)