msi oc genie fast boot nasıl kapatılır

merhaba öcelikle msi ekran kartım var ve bios daha farklı birşey menüsü falan var kapatamıyorum bulamıyorum securutiy boot kapamayı yardım :(

yasar1432 yasar1432 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    MSI OC Genie, MSI anakartlarında kullanılan ve kullanıcının bilgisi olmasa dahi hız aşırtmayı otomatikleştiren bir sistem.MSI OC Genie açık olduğunda bilgisayar stabil olan bir hıza otomatik olarak kendini hızaşırtır (overclock).

    OC Genie iki türlü açılabiliyor.Anakart üzerinde bulunan bir tuş yardımı ile veya BIOS menüsünde yer alan OC Genie ayarının aktif edilmesi ile.Ancak bazı anakartlarda anakart üzerinde tuş bulunmaz ve sadece BIOS üzerinden ayarın aktif edilmesi ayarı bulunabilir.Bu durumda BIOS üzerinden ayarın kapatılması yeterli olacaktır.

    Sizde eğer anakartınızda OC Genie tuşu bulunuyorsa deaktif hale getirin veya BIOS üzerinde OC Genie ayarını deaktif hale getirin.Bu aşamadan sonra OC Genie ile hızaşırtma seçeneklerinin geri alınması gerekir.Geri alınma gerçekleşmedi ise BIOS ayarlarını Default (fabrika ayarlarına) geri döndürmeniz gerekir.

    Aşağıdaki video üzerinden de ilgili tuşu veya BIOS üzerindeki menü ayarını bulabilirsiniz.

    MSI OC Genie II Nasıl Çalışıyor?

    ismailsarp ismailsarp (6010)