msspellcheckingfacility.exe nedir? msspellcheckingfacility.exe virüs mü?

Windows 7 içerisinde  Görev Yöneticisin açtığım zaman msspellcheckingfacility.exe adında bir dosya var. msspellcheckingfacility.exe virüs mü? msspellcheckingfacility.exe dosyadı nedir?

msspellcheckingfacility.exe dosyasını silmeli miyim?

hakan hakan (15424)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    MsSpellCheckingFacility.exe​ nedir? msspellcheckingfacility.exe virüs mü?

    msspellcheckingfacility.exe  virüs değildir. Microsoft'a ait bir dosyadır.  Internet Explorer 10 için  Yazım Denetimi Kolaylığı sağlayan bir uygulamadır.  Yaklaşık boyutu 1MB civarındadır.

    msspellcheckingfacility.exe dosyasının silinmesi sorunlara yol açabilir bu sebepten bu dosyayı silmeniz önerilmez.

    Eğer Windows işletim sisteminde görev yöneticisinde baktığınızda aşırı RAM ve CPU kullanımı söz konusu ise o zaman MsSpellCheckingFacility.exe dosyasını virüs taramasından geçirebilirsiniz.

    Aşağıdaki ücretsiz yazılımlar bilgisayarınızın virüslerden temizlenmesine yardımcı olacaktır:

    1. Dr.Web CureIt ile bilgisayarınızı tam tarama modunda tarayın.
      Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?
    2. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    3. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?
    hakan hakan (15424)