MSSQL bağlantı hatası

Merhaba, ASP.NET ile yaptığım web sayfasında ne  yaparsam yapayım hiç bir şekilde veritabanına bağlanamıyorum. kendi localhostumda sağlam çalışırken sunucuya aktardığımda login failed for User 'sa' hatası veriyor. İşin ilginci kullandığım connectionstringlerin hiç birinde sa ile giriş yapmıyorum .

enoua enoua (108)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sorunumu şu şekil çözdüm. Sunucu hizmetini sağlayan firmadan Windows Server 2008 yüklemelerini istedim. Bu sayede daha kolay kullanıma sahip oldum. MSSQL 2008 R2 Express with Management Stduio 64 bit kurdum . .NET framework 4.0 da kurdum. Sistem çalışıyor şu anda.

    enoua enoua (108)
    9 yıl önce cevaplandı

      SQL Server üzerinde Server Authentication Mode, Sql Server and Windows authentication olarak ayarlı mı?

      Bunu kontrol edin.

      Kontrol için Sql Management Studio içinde şu adımları yapın

      1. Sunucu adını sağ tuşla tıklayın Properties seçin.
      2. Security sekmesini tıklayın.
      3.  Server Authentication Mode bölümünde ayarı  Sql Server and Windows authentication olarak değiştirin.
      alattin alattin (16984)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Dediğim gibi normal visual studio ile uzaktan bağlanabiliyorum. Fakat serverdayken sa ile ilgili bağlanamadı hatası veriyor. sa yı denediğim zaman da aynı hatayı veriyor. Hiç bir açıklama bulamıyorum bu soruna kilitlendim . enoua 9 yıl önce
      • Bağlantı cümlenizi paylaşır mısınız? alattin 9 yıl önce
      • Server=xx.xxx.xxx.xxx; Database=websitesi;User ID=xxxx;Password=xxxxxx; enoua 9 yıl önce
      • sunucuda birden fazla instance çalışıyor olabilir mi? Örneğin . ve .\SQLEXPRESS gibi ve siz yanlış instance'a bağlanmayı deniyor olabilir misiniz? alattin 9 yıl önce
      • Windows server 2008 yüklettim orada denedim. Sanırım olay Framework ile ilgili windows server 2003 sıkıntı yarattı. enoua 9 yıl önce
      • Merhaba, kendi sorunuza bulduğunuz çözümü yazıp kabul edebilirsiniz. Yazılan çözüm önerileri işinize yaramazsa bunu yapmanız daha doğru olacaktır. hakan 9 yıl önce