MSSQL CURRENCY TL ONDALIK SORUNU ?

Slm.A.

Hep ilginç sorunlarla geliyorum biliyorum ama aklıma takıldımı geçemiyorum diğer yapacaklarıma, soru işaretleri ile kalıyorum ortada..

FORMAT('1550.50', 'c2', 'tr-TR')

sorguda bunu çalıştırdığımda sonuç

Sonuc
1.550,50 ₺

olarak listeleniyor.. parabirimi ayarlarını düzenleyin demeyin sakın! c# da parabirimi ayarlarını yaptığımda sorun yok ama sql sorgusunu direk grid'e aktardığımda yukarda ki gibi görüntülüyor. ben aşşağıda ki gösterdiğim gibi görünsün istiyorum

Sonuc
1,550.50 ₺

Daha öncesinde ilgilenen varsa bu konuyla ilgili bilgisini paylaşırsa sevinirim..

masker masker (93)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Mikrosoft destek formundan destek alarak sorunu çözdüm burda da paylaşmak istedim..

    SELECT FORMAT(1550.50,'n2') +  space(1) + NCHAR(8378) FROM TABLE1

    Bu şekilde çözdüm..

    masker masker (93)
    10 yıl önce cevaplandı

      hocam bildigim kadarıyla sqlden tanımladıgınız para biriminin formatından kaynaklanıyor. ordan çözebileceginizi düşünüyorum çunku database işlemlerinde sql de ki kurallar geçerlidir diye biliyorum.

      void void (1)