MsSQL'e tarihsel veriyi nasıl kaydedebilirim ?

Visual Studıo 2010 C# ile yazdığım bir programda tarih verisini MsSQLde karşılığı gelen alana kayıt etmek istiyorum. DateTimePicker ile seçili olan tarihi veritabanıma nasıl kaydedebilirim ?

kubratpc kubratpc (31)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sql Veritabanında veri türün datetime olarak ayarladıysanız, C#, Ado.Net nesnelerini kullarak aşağıdaki gibi kayıt yapabilirsiniz. Alanın tarih olmasının bir önemi yok. Diğer veri türleri  gibi çalışır.

     private void Kaydet()
            {
                SqlConnection con = new SqlConnection(BaglantiCumlesiniz);
                SqlCommand cmd = new SqlCommand("Insert Into [TabloAdı] (Tarih) Values (@p1)", con);
                cmd.Parameters.AddWithValue("@p1", dateTimePicker1.Value);
                con.Open();
                cmd.ExecuteNonQuery();
                con.Close();

            }

    Sadece tarihi almak için dateTimePicker1.Value.ToShortDateString() metodunu kullanabilirsiniz ayrıca.

    cemphp cemphp (651)