MSVCP100.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası

Merhaba,

Resimdeki gibi bir hata alıyorum.Oyunu format öncesi çalıştırırken şu an çalıştıramıyorum.Nasıl çözebilirim?

RocketLeague.exe - Giriş Noktası Bulunamadı
......critical_section ...... Yordam giriş noktası
C:\Windows\System32\MSCVP100.DLL dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı

Resim link : http://i.hizliresim.com/DJNBLm.png

Teşekkür ederim.

ahmetsamil ahmetsamil (268)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    MSCVP100.DLL eksik hatası MSCVP100.DLL hatası  Microsoft Visual C++ 2012 Redistributable uygulaması yüklenmemiş veya sorun varsa ortaya çıkar. Linkte nerden indirebileceğinizi bulabilirsiniz.

    Sorun çözülmezse:

    Eğer hata çözülmezse MSCVP100.DLL indir adresinden .dll dosyalarını indirin. Zip dosyasını açın. Daha sonra zip içinden çıkan .dll dosyalarını

    C:\Windows içine

    C:\Windows\System32 içine

    C:\Windows\SysWOW64 içine (Sisteminiz 64 bit ise) kopyalayın.

    Sorun hala devam ediyorsa diğer Microsoft Visual C++  sürümlerini yükleyin:

    Visual C++ Redistributable nedir, ne işe yarar, kaldırsam sorun olur mu?

    cemkara cemkara (4215)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Oradan indirdim,işletim sistemime uygun olanı da kurdum fakat hala aynı hatayı alıyorum.Başka çözüm yolu yok mudur ? ahmetsamil 7 yıl önce
    • Windows güncellemeleri tam mı? cemkara 7 yıl önce
    • Evet daha 2-3 saat önce yaptım. ahmetsamil 7 yıl önce
    • Şimdi güncelleme gelmiş ;/ Onları güncelleştiriyorum bakalım çözülecek mi. ahmetsamil 7 yıl önce
    • Tamam durumu yazarsın cemkara 7 yıl önce
    • Güncelleştirmeler bitti hala aynı sorun devam ediyor. ahmetsamil 7 yıl önce
    • System32 klasöründe MSCVP100.DLL dosyası var mı? cemkara 7 yıl önce
    • Hayır yok.(Ben o hatayı değil MSVCP.100.DLL hatasını alıyorum) ahmetsamil 7 yıl önce
    • Sanırım bilgisayarın 64 bit. Sen yukarıdaki linkte bulunan indirme linkinde hem 32 bit hem de 64 bit sürümlerini yüklemelisin. Yani her ikisinide cemkara 7 yıl önce
    • Her ikisini de yükledim,onardım yine MSVCP100.DLL hatası alıyorum. ahmetsamil 7 yıl önce
    • Normalde dll dosyalarının gelmesi gerekirdi. Eksik bir şey var. dll dosyalarını indirme linkini cevabıma ekledim. Tekrar cevabımı kontrol eder misin? cemkara 7 yıl önce
    • Şu anda dediklerinizi yaptım fakat başka bir hata vermeye başladı.Link :http://i.hizliresim.com/7v0Nba.png ahmetsamil 7 yıl önce
    • Oyunun sürümü ile ilgili bir hata yok degil mi? 64 bit, 32 bit karışıyor olabilir mi? cemkara 7 yıl önce
    • Formattan önce oynayabiliyordum oyunu.Zaten Steamdan yüklediğim bir oyun. ahmetsamil 7 yıl önce
    • İşletim sistemin kaç bit? Formattan sonra farklı bir windows sürüm yüklemiş olabilir misin? cemkara 7 yıl önce
    • 64 bit x64 tabanlı.Windows 10 yükledim yine. ahmetsamil 7 yıl önce
    • O zaman diğer Microsoft Visual C++ sürümlerini yüklemeyi deneyebilirsin. Şimdi cevabın içine yeni bir link ekledim. Senin sorunun tamamen Microsoft Visual C++ paketine ait bir dosya ile ilgili gibi görünüyor. cemkara 7 yıl önce