MTA bellek read olamadı hatasının çözümü nedir?

MTA (Multi Theft Auto) oynarken daha yeni giriyorum ve bellek read olamadı hatası alıyorum.

MTA (Multi Theft Auto) Bellek Read olmadı hatasının çözümü nedir?

tallha tallha (1)
6 yıl önce sordu

  • Neden yeni konu açıyorsun? Ben sana açtığın konu altında alakalı sorular ilave eder, çözüm tavsiyelerini oradan (yani bu konu altından) takip edersin demiştim, demek istemiştim. temmuz 6 yıl önce
  • Diğer açtığın konuyu kaldırdım. Buradan sorularına ve çözüm arayışlarına devam edersin. temmuz 6 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Bu başlığı inceledin mi? Bellek read olamadı hatası

bellek read olamadı hatasının pek çok nedeni olabilir. Oyunlarda genelde crackli oyun kullanımı bellek read olamadı hatasına sebep olur.

Yine 32 bit olması gereken ve 64 bit yüklenen patch ve diğer dosyalar yine buna sebep olabilir.

Diğer bir çözüm yolu olarak, masaüstündeki MTA simgesini sağ tuşla tıkla ve özelliklere gir.

Uyumluluk sekmesini tıkla. Uyumluluk modunu Windows XP olarak ayarla. Tamam'ı tıkla. Şimdi tekrar dene.

hakan hakan (15409)
6 yıl önce cevaplandı

    Merhaba! Özel mesaj atarak yardım talebinde bulunmuşsun. Oyundan, oyunlardan anlamam ama "Bellek read olmadı" ile yardım için girip baktığımda @hakan yardımını gördüm.  Bende benzer yolları gösterebilirdim, aynı muhtevada tavsiyelerde bulunabilirdim.

    Birde bu hatanın çözümü için kayıt defterinde (regedit) değişiklik yapmak gerektiği çokça ifade edilir. Ama ben problemler ile karşılaşıldığında hiç başka çözüm aramadan regeditte değişiklikler yaparak çözüm yoluna gidilmesini prensip olarak tavsiye etmem. Bilhassada tecrübesiz olanlar için bu tavsiyeyi yapmam. Zira regeditte değişiklikler yapmak çoğu zaman riskli olur ve bazan sistem çökmelerinede yol açabilir. Ama "olsun, yinede denmek isterim" dersen "bellek read olamadı youtube" yazarak google'da aratırsan bu çözümle alakalı çok sayıda youtube video anlatımını bulursun. Fakat  bundan kaynaklı problemlerle karşılaşırsan bu sebeple hiçbir sorumluluk kabul etmem. Bütün sorumluluk sana, kendine ait olur.

    Ayrıca ve hata sonradan ortaya çıktıysa sistem geri yüklemesi yaparak sistemi hata öncesine geri alabilir, bu yoldan çözüm elde edebilirsin:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Edit:

    Özel mesajında sistem geri yüklemesinin çözüm sağlamadığını belirtiyorsun. Eğer hata öncesi tarihlerde bir geri alma noktası mevcut olsaydı çözülmesi gerekirdi. Herhalde geri alma tarihi müsait olmadı.

    Neyse, oyunu sistemden kaldırarak (uninstall ederek) yeniden yüklemeyi dene. Gerekirse farklı bir setup (yükleme) dosyası ilede yaparsın bunu.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Mesajımın altına yeniden baktınmı @tallha ? temmuz 6 yıl önce