Mta virüslü mü?

Merhaba,

Ben kaç yıldır Mta'yı oynuyorum, hiçbir kere virüs yemedim oynarken, abim diyor Mta virüslü oynama diyor. Bu doğru mu mta virüşlü mü?

ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    MTA kendi sitesinden indirdin ve oynuyorsan virüslü değildir.

    MTA (Multi Theft Auto) açık kaynaktır. Yani oyunun kodları herkesçe incelenebilir (elbette yazılımcıları kast ediyorum)

    Açık kaynak olan yazılımlarda  virüs olma ihtimali neredeyse yok denecek kadar azdır.  Üreticisi tarafından içine zararlı kod yerleştirilmez en azından bilindik ve popüler olanlardan bahsediyorum.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

      MTA hakkında internette hiç virüslü olduğuna dair bilgi falan yok. Oyunun dosyalarını antivirüs programınla taratırsın, virüslüyse zaten ortaya çıkar.

      omercik omercik (9418)
      5 yıl önce cevaplandı

        Hayır, MTA virüslü değil, tabi kendi sitesinden indirirsen.

        toprak34 toprak34 (2026)