musallat.exe virüsü nedir? musallat.exe virüsü nasıl temizlenir?

musallat.exe virüsü nedir? musallat.exe virüsü nasıl temizlenir? musallat.exe virüsü nasıl kaldırılır?

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    musallat.exe virüsü windows işletim sistemlerinde görev yöneticisine erişimi engelleyen, özellikle USB belleklere bulaşan ve usbl bellekler üzerinden başka bilgisayarlara bulaşan bir virüstür.

    Teknik olarak Trojan.Agent/Gen-Malagent türü bir virüstür. Farklı antivirüs programları musallat.exe virüsünü
    Trojan.KillFiles, Trojan.Rimod, Trojan.Xema adları ile tanıyabilirler.
    Musallat.exe i bir tür truva atı özelliğine sahip virüstür.

    %AppData%\Declare.ini
    %AppData%\MusaLLaT.exe

    yolları altındaki dosyalar ile sisteme bulaşır. Musallat.exe  dosyasının boyutu 132608 byte'tır.

    Bilinen antivirüs programları ile Musallat.Exe virüsünü temizlemek mümkündür

    musallat.exe virüsü nasıl temizlenir?

    Virüsü oluşturan kişi kendi sitesinde virüs temizleme aracını sunmuş. Fakat virüsü yazan kişinin hazırladığı temizleme aracına ne kadar güvenilir tartışılır.

    Popüler antivirüs programları zaten Musallat.Exe virüsünü temizleyebilir.

    Öncelikle

    1. RogueKiller Nedir? RogueKiller Nasıl Kullanılır? programını bilgisayarınıza indirin.

    2. Daha sonra Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?  programınızı bilgisayarınıza indirin.

    3. Yukarıdaki programları bir klasöre kaydedin.

    4. Yukarıdaki her link tarayıcınızda açık olsun. Programların nasıl kullanıldığını o linklerden takip edebilirsiniz.

    5. Tüm programları kapatın.
    6. RogueKiller programını çalıştırın ve linkte anlatıldığı şekilde kullanın.RogueKiller çalıştırıldığında bilgisayarınızda aktif çalışan uygulamalar taranacak, kayıt defteri girdileri kontrol edilecek ve olası şüpheli zararlı işlemler listelenecektir.
    7. Dr.Web CureIT yazılımını çalıştırın tam tarama yapın.

    Daha sonra bilgisayarınıza ücretsiz bir antivirüs kurabilirsiniz.

    Windows 8 / Windows 7 için en iyi 5 ücretsiz antivirüs yazılımı linkinden kendinize ücretsiz bir antivirüs yazılımı temin edebilirsiniz.

    cemkara cemkara (4215)
    10 yıl önce cevaplandı

      virüs tarayıcıdan sonra virüs bulaşan klasörler siliniyor ve kişisel klasörlerimdeki fotolar da kayboluyor bunu nasıl engelleye bilirim?

      ferhatsulu44 ferhatsulu44 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        Başlat tuşuna basıp cmd yazın.

        Açılan terminalde "attrib /s /d -s -h -a <Dosya_gozukmeyen_klasor>\*.*" yazın (tırnaksız)

        dosyalarınız büyük ihtimal ile boş isimli bir klasörde olacak, ordan taşıyabilir ya da kullanabilirsiniz.

        fbarda fbarda (26)