Müstehcen siteler nasıl engellenir?

Sırf müstehcen değil içinde müstehcenliğin M harfi bile geçse kaldırmak istiyorum. Bu arada benim engellediğimden haberi olmasın istiyorum mesala öyle yazı çıkmasın 404 error ve benzeri olsa iyi olur

birhankg birhankg (21)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Müstehcen siteleri yasaklamak için bilgisayarına bir filtre yazılımı yükleyebilirsin. K9 adında benim daha önceden kullandığım bir uygulama vardı: http://www1.k9webprotection.com/

    Bu yazılım veya benzeri yazılımlar ile engelleme yapabilirsin. Yine bazı modemlerin içinde bu tür filtreleri aktif etmeni sağlayan özellikler mevcut. Ama bana kalırsa K9 gibi bir program ile engelleme yapmak daha mantıklı.

    Programda varmıydı hatırlamıyorum belki yönlendirme yapılabilir veya 404 gibi bir sayfa çıkartılabilir.

    alattin alattin (16984)
    6 yıl önce cevaplandı

    • ama programın olduğunu görebilir ben hiç görmesin istiyorum gizli gizli engellemek istiyorum birhankg 6 yıl önce
    • @birhankg o zaman adsl modem üzerinden yapmalısın. marka modelini yazarsan böyle bir özelliği var mı bakabiliriz. alattin 6 yıl önce
    • ttnet zyxel birhankg 6 yıl önce
    • onuda bir program sayesinde kaldırabilirmiyiz peki k9u ? birhankg 6 yıl önce
    • @birhankg program normal yollarla silinemiyor ama elbette teknik bilgisi iyi olan birisi bunu aşabilir. Aşağıdaki yorumlarda başkasının internetini kullandığını yazmışsın. O zaman modeme erişimin yoktur diye düşünüyorum. modemin modeli nedir? Marka zyxel ama pek çok modeli var. alattin 6 yıl önce
    • wifi benim üzerime değil başkası üzerine güvenlik soruları soruyolar birhankg 6 yıl önce

    İnternet hizmeti olarak Türk Telekom (TTNET) kullanıyorsanız güvenli internet hizmeti adlı servisleri var onların. Aktifleştirdiğiniz takdirde hiçbir müstehcen siteye kimse giremiyor. Hatta Google aramalarında bile çıkmıyor o tarz siteler

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • modem benim değil başkasının birhankg 6 yıl önce
    • Modemi demiyorum, İnternet Servis Sağlayıcısı'ndan bahsediyorum. Yani interneti aldığın şirket @birhankg omercik 6 yıl önce
    • Benim üzerime kayıtlı değil güvenlik soruları soruyolar birhankg 6 yıl önce
    • Sizin üzerinize kayıtlı değilse internete müdahele edemezsiniz, hat sahibinin yapması gerekir @birhankg omercik 6 yıl önce

    Eğer İSS TürkTelekom ise "Güvenli İnternet Hizmeti" (tıkla) bunun için bir çözüm alternatifi olabilir.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • modem benim değil başkasının birhankg 6 yıl önce
    • Anlıyorum. Öyleyse @alattin yolundan gitmeli ve onu tecrübe etmelisin. Kolay gelsin @birhankg temmuz 6 yıl önce