Mustek 1248ub fotoğraf tarayıcısı Windows 10 da çalışmıyor, Mustek Tarayıcı Windows 10 da nasıl çalışır?

Mustek 1248ub fotograf tarayıcı, en son bulabildiğim sa a3 usb 1200 pro driver indirerek kullanıyordum. sanırım windows8.1 64 bit ten windows10 a yükselttiğim için artık kullanamıyorum. mustekin sitesinde windows 10 a uygun driverını bulamadım. Bir çözümü var mı?

gizz gizz (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba

    Öncelikle tarayıcınızın şu adresten resmi download adresine gidin ve ürününüze göre sürücüsünü bulun.Windows 10 olmasa dahi Windows 8.1 veya Windows 7 driverinizi indirin.Tam modelini bilemediğimden size link veremedim.Ancak siz adrese giderek kolay bir şekilde driver indirebilirsiniz.Ayrıca sitede Windows 10 sürücüsü yok sa google de Windows 10 sürücüsü deyip indirme yapmak isteyen sitelere de inanmayın.Resmi sitesinde yoksa hiçbir yerde bulamazsınız.

    Aşağıdaki yöntemleri deneyerek sürücünüzü kurmayı deneyin.

    Yöntem 1: Aygıt Yöneticisi kullanarak sürücüyü güncelleştirme

    1.Sürücünüzün çıkan en işletim sistemi versiyonunu indirin(32 veya 64 bit olmasına da dikkat ediniz).İndirdiğiniz bir sıkıştırılmış dosya ise dizine çıkartın.

    2.Bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisine gidin ve taktığınız tarayıcıya sağ tuş tıklayarak Sürücü yazılımını güncelleştir seçeneğine tıklayın.Ardından indirdiğiniz dosyaların bulunduğu klasörü gösterin.İleri veya enter tuşuna basın.

    Sürücünüzün yüklenip yüklenmediğini test edin.

    Yöntem 2: Uyumluluk seçeneği ile sürücüyü yükleme

    1.indirdiğiniz dosyayı dizine çıkartın.

    2.Ardından dosyaların bulunduğu klasöre gidin ve Setup(bazen farklı isimlerde olabilir, kurulumu sağlayan dosyaya) sağ tuş tıklayarak uyumluluk modunu Windows 7 olarak ayarlayın.

    3.Kurulumu tekrar uyumluluğu değiştirdiğiniz dosya üzerinden yapın.

    Uyumluluk modunu farklı işletim sistemi olarak ta ayarlayarak deneme yapabilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)