MVC 4 projesinin servera publish edildikten sonra mysql hatası vermesi

Merhaba MVC4 ile geliştirilmiş bir uygulamam var, publish edip servera koyduktan sonra mysql dll ini tanımamaktadır, daha sonra daha klasörüne koyup dll ile birlikte publish etmeme rağmen aşağıdaki hata kodunu veriyor;

CS0246: The type or namespace name 'MySql' could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)

morthan morthan (12)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sunucuda Bin klasörünün içinde MySql.Data.MySqlClient dll dosyası var mı kontrol ettiniz mi?

    Ayrıca MySql.Data.MySqlClient dll dosyasının doğru Bin klasöründe olduğundan emin olun. Bin klasörü uygulamanıza ait olan klasörün içinde olmalı.

    CS0246: The type or namespace name 'MySql' could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)

    hatası  gerekli dll dosyasının bulunamadığı anlamına geliyor.

    alattin alattin (16984)
    8 yıl önce cevaplandı

    • evet, mysql.data dll data klasörümde yer almakta ne yaptıysam maalesef tanınmadı morthan 8 yıl önce
    • Eğer uygulama lokalde hata vermiyor, fakat sunucuda hata veriyorsa, uygulamanızın bir alt uygulama olabilir mi? alanadi.com/uygulama1 gibi bir alandan mı erişiyorsunuz? alattin 8 yıl önce
    • hayır ip:port şeklinde ulaşıyorum, projeyi derleyici ile çalıştırdığım zaman çalışyor, publish edilen projeyi iis e koyup browse ettiğim zaman çalışmıyor morthan 8 yıl önce
    • Projenizde Mysql' referanslarını silin, tekrardan Nuget üzerinden yükleyin, derleyin ve publish edin. Bir de bunu deneyin. alattin 8 yıl önce
    • Teşekkürler onuda denedim ama çözüme ulaşamadım maalesef morthan 8 yıl önce