mvc 'de kullanıcı login olduktan sonra sayfa erişim kontrolu nasıl yapılır.?

       kullanıcı gırıs yaptıktan sonra belirli sayfalara gırısını engelleyecegim.  UserAuthorize methoduyla nasıl yapabılırım. ornegin kayıt ol sayfasını cagıdıgında indexe yonlendırme gıbı

        public ActionResult Register()
        {
            return View();
        }

elessar elessar (65)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer kayıtlı kullanıcıların belirli sayfalara erişimini engelleyecekseniz rollerden yararlanabilirsiniz.

    Controller sınıcların veya metodların başına ekleyeceğiniz öznitelikler ile bu mümkün.

    Bir controller'da bulunan tüm metodlara erişimi kapatmak için

    [Authorize]
        public class HomeController : Controller
    {

    }

    Bir Controller içindeki belirli Action metotlara erişimi engellemek için

    public class HomeController : Controller
        {

            [Authorize]
            public ActionResult Index()
            {
                return View();
            }

    MVC de belirli bir role yeti vermek için

     [Authorize(Roles="Yonetici")]
    public class HomeController : Controller
        {

            [Authorize]
            public ActionResult Index()
            {
                return View();
            }

    Bunun gibi istediğinizi yapabilirsiniz.

    murat murat (12492)