MVC'de Layout üzerinde kullanılan Partial View ile kullanılan Model'in verilerini tüm sayfalarda göstermek için ne yapmalıyım.

MVC'de admin panelinde, layout kullandım. Admin'e gelen mesajları(bir action ile Model gönderdim) Layout içerisindeki belli bir yere partial view ile yerleştirip, farklı sayfalara geçiş yaptığımda admin'e gelen mesajların diğer sayfalarda da görüntülenmesini sağlamak istiyorum. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Yapmak istediğim

http://ironsummitmedia.github.io/startbootstrap-sb-admin/

Bu adresteki admin'in yanında açılan mesajlar kısmı gibi

selcukdursunh selcukdursunh (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yanlış anlamadıysam şu şekilde yapabilirsiniz:

    Bir kontroller içinde PartialView döndüren Child Action oluşturun:

    [ChildActionOnly]
            public ActionResult Mesajlar()
            {

                return PartialView(db.Mesajlar);
            }

    Daha sonra bu oluşturduğunuz action metodu layout içinde aşağıdaki gibi çağırın:

     @{Html.RenderAction("Mesajlar", "Home"); }

    Home burada Action metodu içeren Controller adıdır.

    alattin alattin (16999)