Mvc Projesinde Admin Paneline Sifre Koymak

Merhaba,

Mvc Projemdeki admin panelime sifre koymak icin web.config dosyasinin icindeki <system.web> tagi altina

<authentication mode="Forms">
      <forms loginUrl="/admin/giris"></forms>
    </authentication>

kodlarini ekledim ancak yinede sifre sormadan dogrudan admin paneline giriyor acaba atladigim yada yanlis yaptigim bir yer mi var ?

tukle tukle (5)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Erişime kapatmak istediğiniz Controller sınıflarına

    [Autorize]

    nitelliği eklediniz mi?

    Örneğin erişime kapatmak istediğiniz controller adı Admin ise

     [Authorize]
        public class AdminController : Controller
        {

         [AllowAnonymous]
         public ActionResult Login()
            {
                return View();
            }

    [Autorize] niteliğini sınıfın üst bölümünde tanımlamalısınız.

    Login sayfasına şifresiz erişim olması gerektiği için  Action Metodu

    [AllowAnonymous]

    ile tanımlamalısınız.

    murat murat (12492)