Mvc Sayfa yüklenme hızı

Merhaba MVC geliştirmekte olduğum blog sayfamda makale detayı sayfasına ilk girişimde sayfanın yüklenmesi oratalama 3-4 saniye alıyor.Fakat ilk yüklemeden sonra anasayfadan tekrar giriş yaptığımda 200ms düşünüyor bunun nedeni ne olabilir ?

yüklenen css ve js dosyaları paylaştım :https://drive.google.com/open?id=0B3TSZgiFqlcTT0V3M2dXNEN3ZzQ

kullanici952282 kullanici952282 (13)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Asp.Net MVC performans arttırma ile ilgili daha önce şöyle bir paylaşım yapmıştım: Asp.Net MVC uygulamasının performasını nasıl arttırırım?

    Asp.net sayfalarında sayfa ilk kez yükleniyorsa yüklemenin yavaş olması normaldir.

    Eğer bir web sitesindeki sayfaya ilk kez istekte bulunuluyorsa, IIS yani web sunucu bu web sitesine dair uygulamayı (application) başlatır.  Bu uygulama sayesinde daha sonra gelecek isteklere çok daha hızlı cevap verilir. Bu uygulamada ApplicationManager,HostingEnvironment, Response gibi nesneler oluşturulur.

    Yani kabaca ve kısaca, Asp.net uygulamalarında bir başlangıç işlemler silsilesi vardır.  Başlatılan uygulama eğer kullanılmıyorsa yok edilir böylelikle kaynaklar boşaltılır(bellek, işlemci gibi).

    Eğer web sitesi çok az trafik alıyorsa, ara ara web sitesine hiç giren olmuyorsa, IIS tarafından otomatik olarak bu web sitesine ayrılmış application yok edilir. Application'ın sitede bir hareket yoksa yok edilme, kapatılma süresi 30dk'dır.

    Asp.net MVC uygulamasındaki başlangıçtaki beklemenin sebebi budur.

    alattin alattin (16999)
    7 yıl önce cevaplandı

      Dediğiniz gibi yapınca farkı gördüm :) ekran görüntüsü burada https://drive.google.com/open?id=0B3TSZgiFqlcTV1NuZGtXSENiZUk teşekkürler :)

      kullanici952282 kullanici952282 (13)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Size faydalı olan cevabı "Cevap olarak kabul et" olarak işaretlemelisiniz. hakan 7 yıl önce