Mysql - PHP / Eregi Fonksiyonu

Merhabalar,

Site admin paneline giriş yaptığım zaman "Deprecated" hatası veriyor config.php olarak görünüyor herşey doğru ancak "eregi" php desteği kaldırılmış site eski olduğundan nasıl çözebilirim acaba

admin panel hatası:Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/sunucu/public_html/site/inc/config.php on line 2

cemyildirim cemyildirim (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    eregi yerine aşağıdaki şekilde değişiklik yapabilirsiniz. Yada php sürümünü 5.3 den eski bir sürüm olarak ayarlayabilirsiniz. php 5.2 destekleyecektir.

    preg_match('/'.$put.'/i',$string);

    kartalkamil kartalkamil (1)