mysql veri tabanımı başka bilgisayara taşıyabilir miyim?

mysql deki veri tabanımı başka bilgisayara taşıyabilir miyim?
wamp server kullanıyorum onu başka bilgisayara almak istiyorum var mı böyle bi imkan?

seydibsrn seydibsrn (24)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Tabii ki, yedekleme ile yapabilirsiniz. Eğer phpMyAdmin kullanıyorsanız sol taraftan veritabanınızı seçtikten sonra üst taraftaki menülerden Dışa Aktar sekmesine gelin. Herhangi bir işlem yapmadan en alttaki Git butonuna tıklayın, .sql formatında veritabanınızı yedekleyebilirsiniz. Bir başka bilgisayara taşımak için; boş bir veritabanı oluşturun ve yine aynı şekilde üst sekmelerden İçe Aktar sekmesine gelin. Dosya Seç butonuna tıklayarak .sqlformatındaki yedeğinizi yükleyin ve alttaki Git butonuna tıklayın. Bu şekilde veritabanınızı taşıyabilirsiniz.

    Eğer phpMyAdmin kullanmıyorsanız, MySQL konsolu üzerinden aşağıdaki komut ile veritabanınızı yedekleyebilirsiniz. Komutu girdikten sonra veritaban kullanıcı şifresini soracaktır.

    mysqldump -u [kullanici_adi] -p [veritabani_adi] > [veritabani_adi].sql

    Veritabanınızı yedekledikten sonra aynı şekilde veritabanınızı içeri aktarmak için öncelikle boş bir veritabanı oluşturmalı ve oluşturduğunuz veritabanına yedeğinizi aktarmalısınız.

    CREATE DATABASE yeni_veritabani;
    mysql -u [kullanici_adi] -p yeni_veritabani < [veritabani_adi].sql

    esty esty (-48)