mystart search kaldırma

mystart search.com  nasıl kaldırılır?  mystart search nedir?  mystart search  kaldırma resimli olarak aşağıda anlatılmıştır.

mystartsearch.com Google özel arama ile arama sonuçlarını değiştiren tarayıcılara bulaşan bir tür tarayıcı korsanıdır. mystart search  virüs değildir. Amacı kendi sitelerine trafik oluşturmaktır.

Peki mystart search bilgisayarınıza nasıl yerleşiyor?  Bu sorunun cevabı son dönemde yüklediğiniz ücretsiz yazılımlarda gizlidir.  Ücretsiz yazılımlar kurulum aşamasında siz farkında olmadan Chrome, Firefox veya Internet Explorer gibi internet tarayıcıların açılış sayfasını varsayılan arama motorunu değiştirebilirler. Bu yüzden dikkatli olmalısınız.
Aşağıda mystart search tarayıcı korsanından nasıl kurtulacağınız anlatılmıştır. mystart search kaldırma aşağıdaki aşamalardan oluşacaktır:

  1. Adwcleaner ile bilgisayarı reklam yazılımlarından temizleme
  2. Chrome kısayolundan mystartsearch.com kaldırma
  3. Firefox kısayolundan mystartsearch.com kaldırma
  4. Internet Explorer kısayolundan mystartsearch.com kaldırma
  5. Güvenlik ve bilgisayarın hızının artması için Malware temizleme

 mystart search  kaldırma, mystartsearch.com'dan kurtulma aşağıda anlatılmıştır.

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    mystart search nasıl kaldırılır?

    my start search tarayıcı korsanı olarak adlandırılan bir sitedir. Bu tür tarayıcı korsanı sitelerin amacı kendi sitelerine trafik oluşturmak ve hitlerini arttırmaktır. Fakat bu tarz agresif uygulamalar kullanıcılar tarafından hoş karşılanmamaktadır.

    Merak etmeyin mystart search virüs değildir. Bilgisayarınıza zarar vermez. Bilgilerinizi çalmaz.  Fakat Google.com üzerindeki arama sonuçlarını değiştirmek ve sizi istediği içeriğe yönlendirmek gibi amaçlar barındırıyor olabilir. Yani siz Google üzerinde arama yaptığınızı düşünüyor olabilirsiniz fakat mystart search bu durumu etkileyebilir ve değiştirebilir.

    Bu sebepten dolayı bu tür tarayıcı korsanı siteleri Chrome, Firefox ve Internet Explorer tarayıcılarından hangisini kullanıyorsanız bu tarayıcıdan kaldırmanız önerilir.

    mystart search gibi siteler bu tür uygulamaların, zorla kendi sitelerini kullandırma isteklerinin biz internet kullanıcıları tarafından hoş karşılanmadığını bilmeleri ve bu tavırlarını değiştirmeleri gerekiyor.

    Lütfen sizler de bir program yüklerken dikkatli olun. Özellikle ücretsiz programları yüklerken kurulum aşamasında küçük puntolar ile reklam yazılımlarını ve tarayıcı korsanı siteleri bilgisayarınıza yükleyeceğini belirtir.  Dikkat etmezseniz bu yazılımlar bilgisayarınıza yüklenir.

    Yani siz tek bir program yüklediğinizi düşünürken aslında birden fazla programı bilgisayar yüklemiş olursunuz. Özellikle potansiyel istenmeyen yazılımlar ve reklam yazılımları son derece can sıkıcı olabilir.

    Bu programlar her zaman bu kadar masum olmayabilir. Aşağıda sizler için bilgisayarınızda genel bir bakım da yapacak işlemleri anlatacağım. Lütfen bu aşamaları eksiksiz yapın. Aşamaları atlayan arkadaşlar sorun yaşayabilirler.

    Hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız o aşamaya geçebilirsiniz.

    mystart search nasıl kaldırılır?

    Bu adım Windows 7 üzerinden anlatılmıştır, Windows 8 içinde benzer adımları uygulayabilirsiniz.

    Adım 1: Malware  ve virüs temizleme

    Bu adım en önemli adımdır. My Start Search ile karşılaştıysanız bilgisayarınıza zararlı yazılımlar yüklenmiş demektir. Bu adımda iyi bir malware temizleyici ile bilgisayarınızı temizlemelisiniz.

    Reason Core Security programı özellikle reklam virüsü, tarayıcı korsanı siteler, zararlı tarayıcı eklentileri konusunda son derece başarılı bir program.

    Reason Core Security programını buradan indirebilirsinizReason core security nedir, nasıl kullanılır?

    Sorun hâlâ devam ediyorsa  aşağıdaki adımları izleyin.

    Adım 2: Gereksiz programların kaldırılması:

    Şimdi gereksiz programları ve reklam yazılımlarını el ile kaldırmalısınız.

    Windows 8 'de Başlangıç Ekranına doğrudan Denetim Masası yazarak denetim masasını bulabilirsiniz.

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Yüklü programlarda  sırası ile TornTV, Iminent,  Iminent ToolBar on IE and Chrome  programlarını sağ tuşla tıklayın ve ardından kaldırı tıklayın.
      Mobogenie   nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Adım 3:  Reklam ve Potansiyel istenmeyen yazılımları Adwcleaner ile temizleme

    Adwcleaner ücretsiz bir reklam yazılımı kaldırma aracıdır. uzmanim.net tarafından test edilmiş ve önerilmiştir.

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      mystart search kaldır - adw Cleaner
      ADWCleaner  mystart search  istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan  mystart search  ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      mystart search kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Aşağıdaki aşamalardan birinde sıkıntı yaşarsanız hiç çekinmeden uzmanim.net'e sorabilirsiniz.

    Adım 4: Tarayıcı kısayollarının kontrol edilmesi:

    Chrome mystart search kaldırma

    Firefox  mystart search kaldırma

    Internet Explorer mystart search kaldırma

    Hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız (Chrome, Firefox, Internet Explorer) bu aşamaları ona göre yapın.

    Aşağıdaki işlemi 2 kere yapmalısınız.

    1. Başlatı tıklayın ve arama bölümüne kullandığınız tarayıcının adını yazın, örneğin Chrome.
    2. Daha sonra Programlar altında listelen Google Chrome ifadesini sağ tuşla tıklayın ve özellikleri
      seçin.

      Chrome Firefox Internet Explorer Kısayolları  mystart search kaldırma
    3. Daha sonra aşağıdaki resimdeki gibi hedef bölümünde yazan  mystart search ifadesi içeren satırı tamamen silin. Sarı ile gösterilen

    Chrome  mystart search  nasıl kaldırılır?

    FirefoxGoogle Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcıların mystart search  'dan  temizlemesi

    mystart search 'u Internet Explorer'dan kaldırma

    Internet Explorer içerisinde "Dişli" şeklinde görünün ikonu tıklayın ve Internet explorer'ın işlem menüsüne ulaşın.

    Buradan İnternet Seçenekleri - Internet Options bölümünü tıklayın.

    mystart search   nasıl kaldırılır? Internet Explorer internet seçenekleri

    Buradan Gelişmiş - Advanced  sekmesini tıklayın ve açılan pencereden Sıfırla - Reset 'i seçin.
    mystart search   nasıl silinir? Internet Explorer sıfırlama

    Reset butunundan sonra açılan pencereden "Kişisel ayarları sil"  "Delete  personal  settings" i işaretleyin ve  Sıfırla - Reset i tıklayın.

    mystart search   nasıl temizlenir? Internet explorer kişisel ayarları sil

    mystart search 'u Firefox'tan kaldırma

    Firefox içerisinde en tepede solda bulunan Firefox yazınını yanındaki aşağı ok butonunu tıkayın ve açılan menüden Yardım - Help > Sorun giderme bilgisi - Troubleshooting Information seçin

    mystart search   nasıl silinir firefox

    açılan pencereden Firefoxu Sıfırla - Reset Firefox seçin

    mystart search 'u Chrome'dan kaldırma

    Chrome içerisinde sağ üst köşede alt alta bulunan üç çizgi şeklindeki Chrome menüsünü  tıklayın.

    Ayarlar > Ayarlar'a gelin Görünüm  > Ana Sayfa  düğmesini göster tıklayın. Yeni Sayfa Sekmesi Değiştirtıklayın. mystart search linki varsa buradan kaldırın.

    Daha sonra Chrome uzantılarını Extentions kontrol edin.

    Araçlar > Uzantıları seçin.

    mystart search  nasıl temizlenir chrome

    Chrome uzantıları - Extentions içinde ne olduğunu bilmediğiniz tüm eklentileri silin(varsa BrowserDefender,mystart search , Nation zoomYontoo gibi). Silme işlemini eklentinin yanındaki çöp sepeti ikonundan yapabilirsiniz.

    Daha sonra yine ayarlar bölümüne girin. Sayfanın altına dogru "Arama motorlarını yönet" i tıklayın.

    ve varsayılan arama moturunuzu değiştirin.

    mystart search   nasıl temizlenir? chrome varsayılan arama motoru değiştirme

    mystart search'u tarayıcı kısayıllarından kaldırma

    Masaüstündeki Chrome,firefox, Internet explorer ikonlarını sağ tuşla tıklayın ve özelliklerine girin.  Burada Kısayol bölümünde bulunan Hedef - Target "mystart search " gibi olan ifadeyi silin.

    Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcılardan mystart search  kısayolunu kaldırma​

    Internet Explorer kısayolundan mystart search kaldırma:

    1. Masaüstün'deki  ve Tüm  programlar içerisindeki Internet Explorer kısayolunu sağ tıklayıp Özellikler'e seçin.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" yazdığından emin olun.
    3. iexplore.exe dan sonra  mystart search  varsa bunu silin.

    Internet Explorer  mystart search nasıl kaldırılır?

    Firefox kısayolundan mystart search kaldırma:

    1. Firefox kısayoluna (Masa üstündeki  Firefox ikonu veya Tüm programlar içerisinde) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" yazdığından emin olun.
    3. Firefox.Exe den sonra mystart search varsa bunu silin.Firefox mystart search  nasıl temizlenir?

    Google Chrome:  mystart search  kaldırma:

    1. Chrome'u açın, Tarayıcı araç çubuğundaki Chrome menü butonuna tıklayın. (Sağ köşedeki alt alta üç çizgi)
    2. Açılan menüden Araçlar'ı, daha sonra Uzantılar'ı tıklayın.
    3. Açılan sayfada "Nation zoom, Proxy Tool, PortaldoSites Toolbar, Yontoo, BrowserProtect" vb. bilinmeyen eklentileri geri dönüşüm kutusu ikonuna tıklayarak kaldırın.
    4. Daha sonra tekrar Chrome menü butonuna tıklayın, açılan menüden Ayarlar'ı tıklayın.
    5. "Arama Motorlarını Yönet" butonuna tıklayıp açılan menüde Google'ı varsayılan yapın ve mystart search 'u kaldırın.
    6. Daha sonra anasayfanızı değiştirmek için Ayarlar sayfasındaki "Başlangıçta" bölümünde "Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç"ı işaretleyin.
    7. Yanındaki butondan dilediğiniz sayfayı ayarlayın.

    Google Chrome kısayolundan mystart search kaldırma:

    1. Chrome kısayoluna (Masaüstündeki Chrome ve Tüm programlar içerisindeki Chrome ikonu) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" yazdığından emin olun.
    3. chrome.exe'den sonra  mystart search  yazan bir alan varsa onu silin.

    Chrome mystart search   nasıl kaldırılır?

    Malware temizleme genel bir bakım ve virüs temizleme

    Bu adımda mystart search  ait  kayıt defteri girdileri ve mystart search  ait dosyalar temizlenecektir.

    1. Malwarebytes anti-malware programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. Malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır?

    Malwarebytes anti-malware bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır. Ayrıca virüsleri temizleyecektir.

    Tüm bu işlemlerden sonra  mystart search  istenmeyen tarayıcı korsanı bilgisayarınızdan silinecektir.

    Anlatımlar Windows 7 işletim sistemi için yapılmıştır fakat Windows VistaWindows 8 ve Windows XP için kolayca uygulanabilir.

    Bu çözüm işinize yaradıysa bizi Facebook'ta takip ederek bize destek olabilirsiniz:

    https://www.facebook.com/uzmanim.net

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      Chrome ve win7 kullanıyorum denemek amaçlı  mystart search ı yükledim.

      yukarıdaki anlatılanları adwcleaner dışında denedim sonuç vermedi.Denetim masasından sildim. Kullanıcılar dan app lerini sildim sonuç vermedi. Chrome ayarlarından başlangıç-görünü.- ara konumlarını degiiştirdim sonuç vermedi sonrasında Chrome ayarlarını sıfırrladım yine sonuç vermedi.

      Kayıt defteri dışınnda çözüm kalmamıştı ve oradada nereye yazılım attıgını bilemedigimden denemeyi sonlandırmak için "Spy hunter" ı kurdum ve sonuç verdi.Belki adwcleaner i da kursaydım,bunca süre hiç ugraşmadan zahmetsizce aynı sonuca ulaşabilirdim.

      scmm scmm (16)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Merhaba scmm. Yukarıda bu kadar zahmetli gibi görünen işlemleri yaptırmamdaki sebep aslında bilgisayara bir de genel malware bakımı yaptırmak. Normalde mystart search gibi tarayıcı gaspçı web siteleri başka zararlı yazılımlar ile birlikte geliyor. Bu sebepten hem virüsleri temizleyecek hem performansı arttıracak bu rutini yazdım. Burada amaç bilgisayardan hiç anlamayanlara / bilgisi az olanlara yol göstererek zararlı uygulamalardan kurtarmak. Adwcleaner sizi mystart search'den kurtarır. Diğer aşamalar her ihtimale karşı yapılması gereken kontroler. Mawarebytes varsa Malware yazılımlar temizlensin diye önerilmiştir. cemkara 9 yıl önce
      • "Diğer aşamalar her ihtimale karşı yapılması gereken kontroler. Mawarebytes varsa Malware yazılımlar temizlensin diye önerilmiştir. " demişsiniz,ama o önerilenler sonuç vermiyor. "Bu sebepten hem virüsleri temizleyecek hem performansı arttıracak bu rutini yazdım." demişsiniz,ama yukarıdaki öneriler pc nin performansını arttırmaz.Bagzı tür virüsleri temizlediginizde pc eskiden normal çalıştıgı hıza tekrar ulaşır. Performansı arttırmak için başka çözüm yollarına baş vurulur.Ben eskiden virüslü haliyle çok uzun süre pc mi o şekliyle kullandım ama hızdanda kaybım olmadı. Bu tür konularla başının agrımasını istemeyen vede yeni başlayan kişilere özellikle deep freez i öneririm. Amacım sizi tenkit etmek degildi. scmm 9 yıl önce

      mysearchstart sisteme yapışan bir chrome eklentisidir.Virüs değildir.Sadece Chome'u kullanmamızı zorlaştırır. Kaldırmak için virüs programına gerek yoktur.

      Chrome'dan kaldırılması sanıldığından da Basittir. Yapılacak şey Ayarları sıfırlamaktır;

      1.Chrome sekmelerini açın(köşeden) . Ayarlar sekmesine tıklayın

      2.Sayfanın en altına doğru sürükleyerek "Gelişmiş Ayarları Göster" Seçeneğine tıklayın.

      3.Uzayan sayfada en alta doğru gelin. "Ayarları Sıfırla" seçeneğine tıklayın.Sıfırla seçeneğini seçip onaylayın 30sn-1 dk içerisinde otomatik olarak ayarlar Chrome'u kurduğunuz şekle dönecek ve Açılış Sayfanız Google olacaktır.

      tarkan93 tarkan93 (1)