N11.com, Gittigidiyor.com gibi sitelerde satılan Windows 10 Pro, Avast Premier gibi ürünler güvenli mi?

Merhaba

Başlıkta yazan sitelerde bunlar çok ucuz satılıyor. Windows 10 Pro + Avast Premier 3 yıllık lisans 34,90 TL'ye satılıyor. Bu ürünler güvenilirmi? Yorumlara baktığımda hep 5 Yıldız, olumlu yorumlar?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Güvenilir değil. Aynı lisansı birden fazla kişiye satabilirler bunun bir garantisi yok.

    Düzenleme: 10 Nisan 2018

    Birkaç arkadaşım N11 üzerinden Windows 10 lisansı satın alıp kurmuş, herhangi bir sorunla karşılaşmamışlar. N11 sitesine girdim, lisansları inceledim. Bu lisanslar OEM lisans. Normal koşullarda bu şekilde satılamazlar. OEM lisans, bilgisayar yani donanım ile verilmek zorundadır. Lisans çalışır mı, çalışır. Yine de satın alırken mağaza yorumlarına bakmakta fayda var. Bu da burada not olarak dursun.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

    Bir sürü mağaza var hepsi güven olmaz tabi sen ne almak istiyorsun tam olarak?

    can4142 can4142 (1)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @can4142 ben şuanlık bir şey almak istemiyorum. Sadece bu sitelerde satılan dijital ürünlerin ne kadar güvenilir olduğunu soruyorum. toprak34 6 yıl önce

    Onları satan n11.com veya herhangi bir bilindik büyük teknoloji mağazaları değil, bu nedenle güvenilirliği tartışılabilir. Kullanıcı yorumlarına ve mağaza puanına bakarak karar verebilirsin buna kendi iradenle. Ama tabi kesin güvenilir değil diyemeyiz, mutlaka vardır alıp faydalanan

    omercik omercik (9418)