Nanokatalog güvenilir mi?

Evet arkadaşlar nanokatalog diye bir siteyi arkadaşım önerdi ama emin olamadım. nanokatalog güvenilir mi? Buradan alışveriş yapılabilir mi? nanokatalog sitesinden alışveriş yaparsam sorun yaşar mıyım?

alivecan alivecan (337)
5 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Nanokatalog genel olarak güvenilir bir alışveriş sitesidir. Yeri yurdu belli bir firma.

    Fakat Nanokatalog ile ilgili son dönemde çok fazla şikayet var. Özellikle ürünlerin geç gönderilmesi, para iadesinin yapılmaması ile ilgili yüzlerce şikayet var. Şikayetvara bakarsan son dönemde para iadesi ve gelmeyen ürün şikayetinde çok fazla artış var. Bu şikayetlerden gelmeyen ürünle ilgili olanlar yeni yıl sebebi ile olabilir. Acelen varsa bu dönemde alışveriş yapmanı tavsiye etmem.

    Nanokatalog konum olarak İstanbul / Perpa Ticaret merkezinde. Ürünü almadan önce stokta var mı yok mu canlı destekten sormanı öneririm.

    Bazı ürünlerde fiyatlar aşırı yüksek görünüyor. Örneğin 300TL'lik bir ürünü 6-7 bin civarında görüyorsan anla ki o ürün stokta yok.  Nanokatalog oldukça eski bir sitedir. Nanokatalog ile ilgili güvenilir mi değil mi diye pek çok yorum görebilirsin. Bazıları çok memun bazıları değil. Her alışveriş sitesi için bu tür şeyler söz konusu olabiliyor.

    Hepsiburada.com için de olumlu ya da olumsuz pek çok yorum var. Nanokatalog Güvenilir mi sorunu "bunlar dolandırıcı mı, ürün elime geçer mi, paramın üzerine yatarlar mı" gibi algılıyorum ve cevaplıyorum.

    Elbette alışveriş sırasında sorun yaşama ihtimalin her sitede olduğu kadar Nanokatalog'da da var.  Ürünü ucuz satmak kadar sonrasında ve öncesinde destek verebilmek de bir o kadar önemli kanımca.

    Nanokatalog ile ilgili genel bir şikayet var. Bazı ürünler çok geç gönderilebiliyor. Bazen ürünün gelmesi 1 ayı bulabiliyor. Eğer acelen varsa alacağını Nanokatalog'dan değil de başka siteden almanı öneririm.  Elbette her zaman böyle değil. Ürünü iki gün sonra eline ulaşan da var.

    Sonuç: Ben gördüğüm ve duyduğum şikayetler yüzünden buradan sipariş vermezdim. Şikayet var'da yüzlerce şikayet var ama hiç birine cevap vermemişler. Üç kuruş ucuz olacak diye bu riske girilmez.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • teşekkürler başka sitelere bakıcam artık. çok şikayet varmış gerçekten. alivecan 5 yıl önce

    Nanokatalog üzerinden bir sipariş verdim. Eğer siparişin bir acelesi yoksa bir kaç beklemeyi göze alıyorsan sipariş vermende bir sorun yok. Benim verdiğim sipariş yaklaşık 1 ay sonra elime ulaştı. Yorumları okumuştum ve ürünün acelesi yoktu. Bir de sipariş vermiş bulundum açıkcası. Web sitesinden canlı destek ile konuştum bilgi verdiler. Destekle ilgili de bir sorun yaşamadım.

    Fakat belirttiğim gibi siparişin eline ulaşması çok uzun sürebiliyor.

    alattin alattin (16984)
    4 yıl önce cevaplandı

      Kesinlikle uzak durulması gereken bir site, ürünü aldığınıza alacağınıza pişman oluyorsunuz. Bazı arkadaşlar güvenilir yeri yurdu belli demiş! Güvenilir bir site ürün görselinde tedarik 5-7 gün yazıp, sözleşmede 30 gün teslim süresi yazmasına rağmen neden daha fazla bekletir müşteriyi? Bu resmen dolandırıcılık! 81 gündür ürünün gelmesini bekliyorum, her hafta bu hafta depomuza girişi olacak, gelecek hafta avrupadan çıkışı olacak, elimizde net bilgi yok! Şu an bana yazılan mesaj aynen şöyle;
      "henüz net bilgi paylaşımı yapılmadı yapıldıgında tarafınıza bilgilendirme sağlayacagım" Kafayı yememek elde değil, o kadar bekledim siparişimi iptal etmeyeyim diyorum, dava açmayayım diyorum ama başka bir seçenek de kalmıyor!

      skrsngl skrsngl (1)
      4 yıl önce cevaplandı

        Nanakatalog'dan sipariş vermek ve teslimini beklemek için çelik gibi sinirlere sahip olmak gerekiyor. Ben bir defa yaptım bu hatayı. Hem de  bir arkadaşım için sipariş verdim.  Neredeyse 2 ay sipariş gelsin diye bekledim. @skrsngl duygularında son derece haklısın dostum. Bir defa net bir şey söyleyemiyorlar. Siparişiniz gelecek gibi yuvarlak cümleler kuruyorlar.  Siparişiniz geliyor mu? Evet geliyor ama siz bunu beklerken yaşlanıyorsunuz. @alattin ve @murat ın dediği gibi eğer ben sipariş veririm 2-3 ay beklerim derseniz sipariş verin. Yoksa uzak durun.

        hakan hakan (15394)
        4 yıl önce cevaplandı

          sakın bulaşmayın kardeşim. Ürün siparişi veriyorum 1 aydan fazla oluyor ürünü göndermiyorlar. Siparişi iptal ediyorum 3 haftadır ne zaman bağlansam haftaya hesabınızda diye geçiştiriyorlar.

          pluspixel pluspixel (1)