Nasıl bir host almalıyım?

Merhaba arkadaşlar Instagram tarzı insanların fotoğraf paylaşabileceği bir Web sitesi yazdım. Şimdi host alıp siteyi yayınlamak istiyorum fakat hosting hakkında hiçbir bilgim yok. Deneyimi olan arkadaşlar bana deneme amaçlı ucuz, kaliteli bir hosting firması söylebilir mi? Bir de nasıl bir host almalıyım onun hakkında bir fikir verir misiniz?

yumuklusucurta yumuklusucurta (89)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Hosting alırken ilk karar vermen gereken nokta: Türkiye'den mi yoksa yurtdışından mı sunucunu kiralayacaksın?

    Türkiye içinde Radore'yi tavsiye edebilirim. uzmanim.net'in hostingini de Radore sağlıyor. Daha önce farklı firmalar ile tecrübelerimiz oldu. En sorunsuzu açıkcası Radore oldu.

    Nasıl bit host / hostinge ihtiyaç duyduğun uygulaman ve beklentilerin ile alakalı olarak değişecektir. Eğer uygulamamı sunucuya atayım sunucuda nasıl çalıştığını göreyim dersen alt paket bir sunucu hizmeti senin işimi görecektir. Beklentin yüksekse (çok fazla trafik alırım diyorsan) o zaman içeriğini (resimler,css,js dosyaları) bir CDN içinde tutulmalı. Radore'nin CDN hizmeti de mevcut.

    Hosting konusunda tecrübesi olmayan arkadaşlara, eğer ingilizce bilmiyorlarsa, yabancı hosting şirketlerini tavsiye etmiyorum. Destek konusunda sıkıntı yaşarsınız. Yabancılara örnek: https://www.digitalocean.com/

    Aslında uygulamanın barındırılması için gerekli yapılandırma ve alt yapının hesaplanması biraz detaylı bir işlem. Bu sebepten yazdıklarım sadece sana bir fikir verebilir.

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

      Hosting firmaların'dan önerebileceğim ve diğer firmalar'a kıyasla hem çok ucuz hemde çok kaliteli hizmet veren firma alastyr.com'u tavsiye edebilrim. Gerçekten diğer firmalar'da ki sunucu fiyatları çok uçuk, ama alastyr.com'da aylık 4 dolar gibi bir ücrete sınırsız hosting kiralayabiliyorsunuz. Diğer firmalar'da bu ücretler aylık 200-250 dolara çıkabiliyor gerçekten. Özelliklerine baktığınız'da ise diğer firmalar'da olduğu gibi herhangi bir veritabanı, web alanı, subdomain gibi kısıtlamalar bulunmuyor yani bi nevi çok ucuza kiralık sunucu almış oluyorsunuz ve beni en çok mutlu eden ise hizmet kaliteleri. Gerçekten çok ilgileniyorlar, açtığınız destek talebi en fazla 3-4 dk ya cevaplanıyor. Firmayı bu kadar övmem'deki amaç gerçekten çok memnun kalmam :)

      Limitsiz Hosting Sayfasını Buradan İnceleyebilirsiniz: https://www.alastyr.com/unlimited-hosting.html

      notify notify (538)
      6 yıl önce cevaplandı

      • aylık 4$a sınırsız hosting olmaz. Yaptığın her data transferinin kapladığın her disk alanının o şirkete bir maliyeti var. Ha disk sınırsız olabilir. Ama trafik sınırlıdır. alattin 6 yıl önce
      • Tabii ki sen daha iyi bilirsin @alattin abi de linkte inceleyebilirsin sadece bandwidth ve cpu sınırı var. notify 6 yıl önce
      • @notify her zaman kesin bit limit vardır. Aslında CPU limiti de dolaylı yoldan diğer limitler ile aynı. Web sitenin trafiği arttığında CPU limiti yüzünden işlem yapamaz duruma geliyor ve sen zaten trafik oluşturamıyorsun :) alattin 6 yıl önce

      Cevaplarınız için teşekkür ederim ama @notify internette biraz araştırdım bu sınırsız hosting olayına inanmayın diyorlar.Belirli bir yerden sonra sınırsız olmasına rağmen siteyi kapatabiliyorlarmış.Başka önerisi olan var mı ?

      yumuklusucurta yumuklusucurta (89)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Sence mümkün mü böyle birşey ? Sözleşme imzaliyorsun sonuçta belirtilen özelliklerdeki hizmeti almassam dava açarım öyle değil mi? her isteyen istedigi gibi özellikleri kapatabilir mi Ben belirli bir hizmet karşılığında o firmaya guvenmisim ve belirli.miktarda ücret ödemişsem eger karşılığını muhakkak.almaliyim sonuçta. Ama tabii yinede siz bilirsiniz iyi çalışmalar. notify 6 yıl önce
      • Sözleşme imzalanıyor ama işte bir şekilde yolunu bulup yapıyorlar.Büyük ihtimal sözleşmelerde .. miktarı geçerse site kapanır gibi birşey vardır.Sözleşme konusunda dikkatli olmak lazım.Zaten ben 2 aylığına felan alıcam deneme amaçlı aylık 20 lira olsa 2 ay 40 lira birde domain alıcam.O da 20 lira olsa 60 lira.Bu arada domain'i nereden alıym öneriniz var mı ? yumuklusucurta 6 yıl önce