Nasıl olduğunu bilmediğim saçma sapan çıkan reklamlar

1-2 haftadır var bu reklamlar adwcleaner,combofix,ccleaner dışında başka programlarlada temizledim bilgisayarı fakat yine düzelmedi tarayıcı falanda değiştirdim fakat tüm tarayıcılarda böyle şu ekranlar geliyor:

http://i.hizliresim.com/YlgGya.png

http://i.hizliresim.com/rVOboM.png

http://i.hizliresim.com/MydM3a.png

militanz militanz (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarınızda reklam virüsleri ve bazı zararlı yazılımların virüsleri mevcut.Bu yüzde bu şekilde reklamlar ile karşı karşıya kalıyorsunuz.Temizlik işlemleri ile sorunun geçmesi gerekiyor.Bir yerde eksiklik yapmış olabilirsiniz.

    Aşağıdaki programlar ile bilgisayarınızı kapsamlı olarak temizleyebilirsiniz.Bu aşamalardan sonra bilgisayarınızın virüs,zararlı yazılımlar ve reklam virüslerinden tamamen arındırılmış olacağından emin olabilirsiniz.

    1. öncelikle bellekteki çalışan .exe uygulamalarını  etkisiz hale getirmek gereklidir. Rkill ile bellekte aktif olan zararlı yazılımları sonlandırın.
      RKill nedir? RKill nasıl kullanılır?
    2. Rkill çalıştırdıktan hemen sonra, Dr Web CureIt ile bilgisayarınızı tam tarama modunda tarayın.
      Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?
    3. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    4. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?
    5. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
      Adwcleaner nedir nasıl kullanılır

    Temizlik işlemleriniz bittiğinde yapmanız gereken bir adım daha var.Tarayıcılarınızı sıfırlamak.Aslında virüsleri temizlesek dahi virüslerin bıraktığı artıkları tam anlamıyla sıfırlama işlemi ile silmiş oluyoruz.Bu yüzden bu işlemi de yapmalısınız.

    Google Chrome tarayıcısı nasıl sıfırlanır tıklayınız.

    Mozilla Firefox tarayıcısı nasıl sıfırlanır tıklayınız.

    Internet Explorer tarayıcısı nasıl sıfırlanır tıklayınız.

    ismailsarp ismailsarp (6010)