Ne yapmam gerekir?

merhabalar öncelikle pc alalı 1 yıl oldu ve işlemci ekran kartı ya da ana kart ile ilgili update yapmadım. bios veya yazılım güncellemesi yapmadım. ne yapmam gerekir?  (sadece gforce expreince)

ahmetyasin ahmetyasin (9)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sistem özelliklerini belirt. Sadece Geforce Experience yaptıysan ve Windows 10 kullanıyorsan başka yapman gereken bir şey yok, geri kalan driver'ları Windows 10 kendi otomatik yüklüyor elle yüklemeniz gereken sadece Ekran Kartı driverı, eğer yüklüyse yapmanız gereken bir şey yok. Anakart update diye bir şey yok, BIOS update var ve eğer sistem stabil çalışıyorsa BIOS update'e gerek yok. 1 Yıldır sorunsuz kullanıyorsan bu şekilde kullanmaya devam et ekstra bir şey yükleme, Driver booster gibi saçma programlar yükleyerek driver yükleme. SSD kullanıyorsan SSD için Firmware güncellemesi yapabilirsin ancak Firmware update yaparsan verilerin silinebilir bunu dikkate almakta fayda var.

    hydra hydra (3800)