Neden Bilgisayarımın Mac adresi sürekli kendi kendine değişiyor?

Bilgisayarımın Mac Adresi neden sürekli kendi kendine değişiyor?

medo0808 medo0808 (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarımın Mac adresi sürekli değişiyorsa.. Arama kısmına "ağ sıfırlama" yazınız. Sonra enter basın. Devamında açılan pencerelere hep onay verin sorun büyük ihtimalle çözülecektir.

    medo0808 medo0808 (3)
    3 yıl önce cevaplandı

      ,Bu çözüm değil.

      Windows 10 kullanıyorsan ve MAC adresi sürekli değişiyorsa Rastgele donanım adresleri Açık durumdadır.

      Normalde Mac adresleri ethernet kartlarının içinde gömülüdür ve değişmez. Fakat Windows 10 kablosuz ağlarda cihazınızın takip edilmesini zorlaştırmak için  rastgele donanım adresleri kullanır.

      1. Windows 10 arama bölümün gel.
      2. Buraya rastgele donanım adresleri kullan yaz çıkan arama sonucuna tıkla.
      3. Bu ağ için rastgele adresler kullan: Açık dumununu Kapalı olarak değiştir.

      Bunu yaptığında artık MAC adresi değişmeyecektir.

      alattin alattin (16999)