Neden tüm sitelerin sertifikaları aynı?

Çoğu sitelerde comodo sertifikası var? Peki neden panda ve bitdefender değil?

darkcrak darkcrak (5158)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Tum sitelerin ssl sertifikasi ayni degil. Her antivirus ureten sirketinin ssl sertifikasi urunu yok. Ornegini verdigin panda ve birdefender ssl satmiyor.

    Ssl in farkli turleri var. Ornegin bir banka cok daha yuksek guvenlikli ssl kullanir. Sadece sana comodo olanlar denk gelmis. Comodo yaygin kullanilan bir ssl sertifikasi saglayici.

    alattin alattin (16984)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Antivirüs programları kendi ssl lerini kullanıyorlar onları farkettim @alattin darkcrak 5 yıl önce
    • @darkcrak ama hepsi SSL satmıyor. Bizim gibi siteler SSL oluşturan firmalardan bu sertifikaları satın alıyorlar. alattin 5 yıl önce
    • @alattin sağol darkcrak 5 yıl önce