Need For Speed Pro Street "nfs.exe çalışmayı durdurdu." hatası

Merhaba arkadaşlar. Bende NFS Pro Street orijinal kutulu bulunmakta. Windows 8.1 Pro işletim sistemine sahip bilgisayarıma başarılı bir şekilde kurdum. Fakat oyuna girince ekran dar yani yanlardan siyah renkli çizgiler doluyor. Ben de çözünürlüğü arttırmak için "Resolution" kısmından ayarlamaya çalıştım. Bu ayarlamayı yaparken bana "nfs.exe çalışmayı durdurdu." hatası alıyorum. Sadece çözünürlüğü değiştirmeye kalkarken değil, oyun içinde de aynı hatayı veriyor. Denediğim çözümler:

Veri yürütme engellemesinden DEP kısmında nfs.exe'yi ekledim.

Programı yönetici olarak çalıştırmayı denedim.

Oyunun kurulu olduğu dosyadaki exe'den çalıştırmayı denedim.

CD'de eksik dosya olma olasılığını düşünüp oyunu torrent indirip oynamayı denedim.

Uyumluluk'tan Windows 7, Windows XP SP2/SP3 ve Windows Vista ile çalıştırmayı denedim.

Ve bu çözümlerin hiçbiri bana fayda etmedi. Bu oyun aynı bilgisayar Windows 7 iken çalışıyordu. Geçen bir tanıdığımın Windows XP SP3 bilgisayarında da çalışıyordu. 3 tane forumda aynı şekilde konu açtım ve kimse bana kesin çözümlü bir cevap veremedi. Artık sizden yardımlarınızı bekliyorum.

alijem alijem (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    nfs.exe çalışmayı durdurdu gibi hatalarda ilk olarak yapılması gerekenler şu şekilde:

    • Ekran kartı  başta olmak üzere gider sürücüleri güncelleyin.
    • Windows güncellemelerini eksik olmadığından emin olun.
    • Need for speed güncelleme, patch var mı sitesinden kontrol edin.
    • Antivirüs vs kullanıyorsanız bunu oyunu açmadan kapatın.
    • Bilgisayarınızda virüs, malware olmadığından emin olun. Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

      Sürücüleri güncelledim, Windows Update'den güncellemeleri yaptım, antivirüs ve Malwarebytes'dan tarama yaptım (hiçbir tehdit bulmadı). 1.1 patch varmış onu yaptım ve ona uygun crack yaptım ama yine aynı şekilde açılıyor ve aynı hatayı veriyor.

      Arkadaşlar lütfen yardımcı olun. Bu oyunu oynamak istiyorum. TeamViewer de verebilirim.

      alijem alijem (1)