Nesne açılamıyor. Başka bir uygulama veya işletim sistemi tarafından kullanılıyor olabilir nedir?

Eset Nod32 antivirüs ile bilgisayarımı tarıyorum. Tarama tamamlandı. Algılamalar görüldü:0 yazıyor ama Notlar bölümünde Nesne açılamıyor. Başka bir uygulama veya işletim sistemi tarafından kullanılıyor olabilir yazıyor. Bu ne demek?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Antivirüs programları diskteki ve bellekteki tüm dosyaları taramak ister. Fakat bazı işletim sistemi dosyaları o an kullanımda olabilir. Bu durumda işletim sistemi o dosyanın taranmasına izin vermez.

    Nesne açılamıyor. Başka bir uygulama veya işletim sistemi tarafından kullanılıyor olabilir mesajının da anlamı bu. Nesne açılamıyor. Başka bir uygulama veya işletim sistemi tarafından kullanılıyor olabilir normal bir mesaj. Bilgisayarda virüs var anlamına gelimiyor.

    Eset Nod32 de tarama sırasında bazı dosyalara erişememiş. Muhtemelen Windows işletim sistemine ait dosyalar. Bu sebepten de sen Nesne açılamıyor. Başka bir uygulama veya işletim sistemi tarafından kullanılıyor olabilir notunu almışsın. Ben de taratsam bende de bu uyarı görülür. Sorun yok yani.

    murat murat (12492)