Net Framework Sorunu

0xc000007b hatası alıyordum genellikle net framework hatası kaynaklı dediler bi baktım net frameworkun hiç bir sürümü yüklü deği yinede herhangi bir netframework sürümünü yüklerken bu sürüm veya daha yüksek bir sürüm zaten yüklü deniyor yardımcı olur musunuz?

Windows 7 format atıcam ama biosa giremiyorum açılırken Delete tuşuna üst üste basıyorum ama nafile açılmıyor yardım eder misiniz şimdiden teşekkürler.

İşletim sistemim Windows 8.1 Pro

berkantugan berkantugan (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8 UEFI kullanır. Bu sebepten Del tuşuna basarak BIOS'a giremezsiniz.

    UEFI ile ilgili daha fazla bilgiyi buradan bulabilirsiniz : UEFI nedir? UEFI BIOS ayarları nasıl yapılır?

    Windows 8'den Windows 7 ye geçip kurulum yapabilmek için şunları yapın:

    1. Windows 8, Windows 8.1 açıkken masaüstü ekranında Windows  ve R tuşlarına birlikte basın.
    2. Açılan çalıştır ekranına CMD yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Komut istemi ekranına şu komutu yazın ve enter tuşuna basın:
      shutdown.exe /r /o
    4. Bilgisayarınız yeniden başlayacaktır.
    5. Bilgisayar yeniden başladığında karşınıza kurtarma seçenekleri gelecek.
    6. Bir Seçenek Belirleyin ekranında "Sorun Gider"i tıklayın.
    7. Sorun Gider penceresinde "Gelişmiş Seçenekler"i tıklayın.
    8. Gelişmiş Seçenekler penceresinde "UEFI Bellenim Ayarları" düğmesini tıklayın.
    9. Yeniden Başlat düğmesini tıklayın.
    10. Bilgisayar yeniden başladığında UEFI ekranı açılacaktır.

    UEFI arayüzü BIOS'a çok benzer. Eğer Windows 8'den Windows 7 veya Linux'a geçecekseniz, UEFI üzerinden  Secure Boot'u kapatmalısınız.

    alattin alattin (16984)