.net mvc bot yapımında 4.<tbody> takının bilgilerini çekme nasıl yapılır ?

projem gereği başka bir siteden bir <tbody> listesi çekmem gerekiyor lakin sitede iç içe birden fazla <tbody>tagı var ben sadece 4. sıradaki <tbody> tagını çekmek istiyorum çözümünü bilen ve bi sonuc üretebilen arkadaşların yorumlarını bekliyorum

ozcankarakus ozcankarakus (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    HtmlAgilityPack kullanıyorsanız, yanlış hatırlamıyorsam şu şekilde yapılabilir:

    doc.DocumentNode.SelectNodes("//tbody[4]")

    SelectNodes ile halledilebilir. Yukarıdaki kodu kendinize uyarlarsınız.

    alattin alattin (16984)
    7 yıl önce cevaplandı

         WebRequest SiteyeBaglantiTalebi = HttpWebRequest.Create("https://www.tse.org.tr/tr/icerikdetay/20/354/genelgeler.aspx");
                  WebResponse GelenCevap = SiteyeBaglantiTalebi.GetResponse();
                  StreamReader CevapOku = new StreamReader(GelenCevap.GetResponseStream());
                  string KaynakKodlar = CevapOku.ReadToEnd();
                  int IcerikBaslangicIndex = KaynakKodlar.IndexOf("<tbody>" + 7);
                  int IcerikBitisIndex = KaynakKodlar.Substring(IcerikBaslangicIndex).IndexOf("</tbody>");
                  string sonuc = KaynakKodlar.Substring(IcerikBaslangicIndex,IcerikBitisIndex);

      kodlamam bu şekilde bunun bir çözümü yokmu
      yoksa HtmlAgilityPack ile mi kodlasam

      ozcankarakus ozcankarakus (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Bu tür bir parse işlemi gercekleştireceksen mutlaka HtmlAgilityPack kullan işini çok kolaylaştıracak. alattin 7 yıl önce
      • öncerin için teşekkürler ozcankarakus 7 yıl önce