.NET MVC Partial View nasıl çağırılır?

Login isimli bir Partial View oluşturdum. Bunu Layout içerisinden nasıl çağırabilirim?

.NET MVC ile partial view işlemleri nasıl yapılır?

ali ali (117)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    @{Html.RenderPartial("Login");}

    Asp.Net MVC'de  ile HTML yardımcı sınıfı altındaki RenderPartial metodunu kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Partial da kullanabilirsiniz.

    @Html.Partial("Login")

    RenderPartial ve Partial arasındaki fark şöyle izah edilebilir.  Partial string (MvcHtmlString) döndüren bir metoddur. RenderPartial void'dir RenderPartial doğrudan view içine dönüştürülür, dolayısı ile daha performanslıdır.

    Eğer dönen View değeri üzerinde işlem yapacaksanız, örneğin javascript ile işlemden geçirecekseniz Partial kullanın. Hayır hiç bir işlem yapmadan doğrudan sayafaya yazdıracağım derseniz o zaman RenderPartial kullanın.

    alattin alattin (16999)